Новини » Суспільство 19 січня, 2018, 10:33
Новий аналіз крові допоможе виявити вісім видів раку ще до їх розвитку
Аналіз крові. Фото: Pixabay
Аналіз крові. Фото: Pixabay

Дослідники кажуть, що новий аналіз крові, який може виявити вісім видів раку, перш ніж вони розвинуться, врятує безліч життів.

Вчені заявили, що «рідка біопсія», розроблена у США, кардинально змінить ситуацію у боротьбі з раком, і сподіваються, що вона стане широко доступною уже за декілька років, – інформує видання The Guardian.

Цей тест виявив пухлини на ранніх стадіях їх розвитку приблизно у 1000 пацієнтів (70% тих, хто брав участь у дослідженні). Важливо зазначити, що це відбулося до поширення ракових захворювань, а це дало пацієнтам більше шансів побороти хворобу.

Тест полягає у пошуку мутованої ДНК та біомаркерів білка, пов’язаних з раком кишечника, грудей, печінки, легенів, стравоходу, яєчників, підшлункової залози та шлунка.

Професор Пітер Гіббс з Інституту Вальтера та Елізи у Мельбурні, Австралія, який працював над розробкою тесту, що отримав назву CancerSEEK, сказав, що він допоможе зберегти тисячі життів.

Гіббс також звернув увагу на те, що більшість людей воліли б здавати простий аналіз крові, аніж проходити неприємні та інвазивні процедури скринінгу, такі як колоноскопія.

Тест, розроблений дослідниками університету Джона Гопкінса у США, зараз проходить тестування на 10 000 чоловік.

«Велике питання – це вартість, – зазначив Гіббс. – У даний час його ціна коливається у районі 1000 доларів. Проте більшість технологій з часом стають набагато дешевшими. Сподіваюсь, що вартість цього тесту з плином часу становитиме кілька сотень доларів».

Дослідження було опубліковане у журналі Science.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 06:26 :51