п'ятниця, 19 січня, 2018, 15:00 Економіка
Moody’s присвоїло високий рейтинг проекту НАЕК «Енергоатом»
Будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській АЕС. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY
Будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській АЕС. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Moody’s присвоїло рейтинг Аа2 зі стабільним прогнозом для випуску облігацій на суму 250 мільйонів доларів для проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива НАЕК «Енергоатом», йдеться в офіційному повідомленні рейтингового агентства.

Гроші підуть на часткове фінансування побудови першої стадії довгострокового сховища відпрацьованого ядерного палива, що проводиться в Чорнобильській зоні, передає «Голос Америки».

Як очікується, цей проект дозволить зміцнити енергетичну незалежність України від Росії, куди зараз спрямовується відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС на тимчасове зберігання.

Moody’s пояснює високий рейтинг проекту тим, що політичні ризики за проектом гарантувала установа уряду США Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC), захистивши гроші майбутніх позичальників від ризиків експропріації або відсутності доступу до судочинства. Гарантом проекту також виступив уряд України.

«Проект «Енергоатому» є одним із тих, які виграли від посилення через участь установ з розвитку кредитування та багатосторонніх інвестиційних банків», – наголосив, віце-президент Moody’s Кристофер Бредгольт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 07:47 :52