Новини » Суспільство 19 січня, 2018, 6:22
Метеорологи попереджають про глобальні наслідки потепління в Арктиці

Останні три роки, які є одними з найтепліших в історії спостережень, відіб’ються на рівні моря і погодних режимах в інших частинах світу.

Про це заявив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Петтері Таалас, – повідомляє Центр новин ООН.

«Сімнадцять з вісімнадцяти найтепліших років в історії спостережень припадають на це століття, і ступінь потепління впродовж останніх трьох років була винятковою. Особливо яскраво виражене потепління в Арктиці, що буде мати глибокі і тривалі наслідки для рівня моря і погодних режимів в інших частинах світу», – заявив Таалас.

Світовий температурний рекорд, як і раніше, зберігається за 2016 роком. Однак 2017-й став найтеплішим роком, в якому не було наслідків явища Ель-Ніньо, здатного значно підвищити глобальні річні температури. Середня температура поверхні Землі у 2017 році була приблизно на 1,1 градуси за Цельсієм вище аналогічного показника доіндустріальної епохи.

«Тепло в 2017 році супроводжувалося екстремальними погодними умовами в багатьох країнах світу. У США цей рік був найдорожчим з точки зору відшкодування збитків від погодних і кліматичних лих, в той час як в інших країнах спостерігалося уповільнення розвитку або звести його нанівець через тропічних циклонів, повеней і засух», – зазначив глава ВМО.

Він повідомив, що свій повний детальний доповідь представить у березні. У ньому будуть проаналізовані явища зі значними впливами і наслідками, а також довгострокові показники зміни світового клімату.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 13:55 :36