п'ятниця, 19 січня, 2018, 16:05 Політика
Каталізатором призначення Смолія став скандал навколо розслідування «Al Jazeera», – Молчанов

Якова Смолія таки призначать повноцінним очільником Національного банку України. Його кандидатура уже погоджена учасниками коаліції, до того ж, він не відходитиме від заданого курсу грошово-кредитної політики.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Володимир Манько.

На думку експерта, Якова Смолія таки призначать головою Нацбанку, адже він виконує обов’язки керівника цієї структури уже більш, ніж півроку.

«Ми бачмо його кар’єрний ріст, тож, думаю, що кандидатура – нормальна. Вона узгоджена між коаліціантами, до того ж, пан Смолій не робитиме жодних різких рухів, коли очолить НБУ», – вважає Манько.

Він наголосив: зараз починають вирішуватися уже усі кадрові питання, які неодноразово поставали на порядку денному.

«ЦВК уже готується. Адже знаємо, що за умовою формування комісії, кожна фракція має запропонувати нову кандидатуру», – зауважив політексперт.

Що ж  до Смолія, Манько наголосив: вважає, що новий очільник НБУ не робитиме якихось різких рухів у заданій грошово-кредитній політиці.

«Єдине, мені хотілося б бачити пожвавлення кредитування української економіки. Тож, можливо, пан Смолій займеться цим. Адже варто було б понизити облікову ставку Національного банку, щоб кредити стали доступнішими для суб’єктів господарювання», – наголосив Манько.

До того ж, розгортання такої політики було б цілком логічним у зв’язку із ухваленим законом про приватизацію.

«Заходитимуть нові інвестори, яким будуть потрібні кредити. Тож, було б добре трішки лібералізувати кредитно-грошову політику», – підкреслив Володимир Манько.

У свою чергу його колега, політичний експерт Кирило Молчанов додав: відпустка колишньої керівниці Нацбанку Валерії Гонтаревої порушує усі норми Трудового кодексу, адже триває уже вісім місяців. Та це не було основним каталізатором призначення Смолія.

«Найперше, пожвавленість цього призначення пов’язана із скандалом навколо минулотижневої публікації у «Al Jazeera», де фігурувало прізвище самої Гонтаревої, яка на той момент була головою фонду, що допомагав виводити кошти із України. Тому Президентові потрібно було хоч трохи інформаційно відволікти увагу від цього і нарешті відправити Гонтареву у відставку», – наголосив Молчанов.

До того ж скандал, де фігурує прізвище Гонтаревої, відбувається паралельно із судом щодо держзради Януковича.

«Такі «інформаційні бомби» дискредитують усю лінію прокуратури, яка займалася справами колишнього президента протягом трьох років. Тому і потрібно було швидко змінити голову Нацбанку, щоб хоч якось не дискредитувати діяльність, як прокуратури, так і Нацбанку», – переконаний експерт.

Разом із тим експерт наголосив: президент не мав бажання змінювати Гонтареву раніше, адже вона входить у коло наближених до нього осіб, як Луценко чи Гройсман. До того ж, просто не було «незалежного» кандидата, який би справді хотів очолити відомство.

«Голова Нацбанку – людина, яка постійно перебуває між президентом та МВФ. Тому й професійний політик чи незалежний банкір просто не хотіли б виконувати ці функції. Смолій був заступником Гонтаревої, тому, мабуть, він перейматиме лінію, яку вона вела», – зауважив експерт.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко подав у Верховну Раду проекти постанови про звільнення Валерії Гонтаревої із посади голови Національного банку України та про призначення на цей пост Якова Смолія. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:41 :33