п'ятниця, 19 січня, 2018, 22:10 Політика
Ігор Кабаненко назвав, втрати української економіки лише на одному родовищі біля Одеси

В Україні – найрозвиненіша портова інфраструктура у Чорноморському регіоні, обсяги перевалки величезні, це працює на економіку – і це потрібно захищати.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив адмірал Військово-Морських Сил ЗСУ Ігор Кабаненко.

Гість програми вважає, що українська влада більше дивиться на суходіл і суспільство більше звертає уваги на події на сході країни, проте, наголосив він, нині на морі є великі проблеми, адже Україна зазнає втрат.

«Навіть поза межами Криму – Азовське море, Чорне море, ті території, які є частиною нашої територіальної цілісності, тому що є територіальне море і є суверенні території – це виключна морська економічна зона, то за скромними оцінками, ми втратили близько 16 мільярдів гривень лише за ці чотири роки. Тому що йде просування у бік наших територій. Ми там не визначаємо свою політику», – заявив Ігор Кабаненко.

Гість програми зауважив, що в Україні – найрозвиненіша портова інфраструктура у Чорноморському регіоні.

«За обсягами перевалки у нас порти займають не лише у Чорноморському регіоні, а й Європі… Обсяги перевалки величезні, це працює на економіку – і це потрібно захищати. Захищати потрібно у морському просторі, потрібно захищати об’єкти інфраструктури. Для цього потрібні сильні Військово-морські сили», – зазначив Ігор Кабаненко.

З його слів, море – це цінність, адже йдеться, зокрема, про поклади корисних копалин на континентальному шельфі нашої держави. При тім, каже гість програми, видобуток газу там є набагато дешевшим.

«Держава Росія на нашому шельфі, українському шельфі біля Одеси, проводить видобуток природного газу, і його обсяги вражаючі. Ми втратили тільки на видобутку цього газу… близько 3 мільярдів кубічних метрів газу лише на одному родовищі, яке поблизу Одеси, за ці чотири роки. Це близько, якщо порахувати, 14 із лишком мільярдів ми втратили. Це просто вилучено із нашої економіки, від нашої держави, від розвитку приморських територій», – наголосив Ігор Кабаненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 10:22 :19