п'ятниця, 19 січня, 2018, 21:55 Суспільство
Богомолець: МОЗ умисно нав’язує думку, що населення відмовляється від вакцинації
ZIK
ZIK

Дуже вигідно казати, що це населення відмовляється від вакцинації, замість того, щоб визнати, що держава не поставила необхідної кількості вакцин. А відтак їх просто не було у лікарнях, коли люди приходили і хотіли вакцинуватися.

Про це заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Ольга Богомолець заявила, що нав’язана Міністерством охорони здоров’я думка, що українці відмовляються робити щеплення, насправді є напівправдою.

«Насправді, є дуже невелика кількість людей, які відмовляються робити щеплення через недовіру до якості вакцини, або ж через власні переконання. Проте таких людей значно менше ніж тих, які хотіли б прийти і вакцинувати своїх дітей. Проте їм держава не надала таке гарантоване право через те, що не закуповувала ці вакцини», – констатувала Богомолець.

Однак тепер, наголошує експерт, дуже легко виступати з трибуни і казати, що давайте карати тих батьків, які не вакцинували своїх дітей. Натомість те, що держава не робила протягом останніх років поставок, чомусь урядовці не згадали.

«За 2017 рік парламентом було виділено 6 мільярдів гривень на закупівлю медикаментів і вакцин, натомість поставок не було зроблено жодних! За цей рік в Україні народилося приблизно 400 тисяч дітей, яких не вакцинували. До цього, у 2016 році, парламент виділив 4 мільярди гривень на медикаменти, але було поставлено тільки 50% від усього обсягу, а вакцин – тільки 30%», – розповіла голова Комітету з питань охорони здоров’я.

Відтак виникає питання, чим люди мають вакцинувати своїх дітей, до чого так активно закликає Міністерство охорони здоров’я?

«Насправді, ті цифри, які оприлюднює Міністерство, є значно заниженими, адже потреба у вакцинації набагато більша. І дуже вигідно казати, що це люди відмовляються від вакцинації, замість того, щоб визнати, що держава не поставила необхідної кількості вакцин. А відтак їх просто не було у лікарнях, коли люди приходили і хотіли вакцинуватися», – підкреслила Богомолець.

Вона поясню, що не було вакцин через те, що колишній прем’єр Яценюк підписав постанову, якою дозволив виводити гроші з країни, а поставляти медикаменти, сироватки і вакцини через рік. Натомість Гройсман, коли прийшов на посаду прем’єра, не скасував постанову, а навпаки збільшив терміни поставок до 18-ти місяців.

Відтак, пройшло вже 2 роки, як вивели гроші з країни, однак поставок медикаментів досі немає.

Читайте також: Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:29 :26