Японське відкриття може покращити прогноз погоди та врятувати життя

Фото: ESA

Проект, який використовує дані японського супутника, може покращити прогнозування погоди та допомогти краще приготуватися до стихійних лих, говорять дослідники.

У проекті були використані «дані яскравості інфрачервоного випромінювання» для моделювання погодних умов у районах з сильною хмарністю, які, як правило, спотворюють таке моделювання, – інформує видання The Guardian.

Це відкриття є результатом поєднання даних, зібраних японським метеорологічним супутником Himawari-8, з програмою, що працює на суперкомп’ютері у науковому інституті Riken, Японія.

Система моделювання дозволяє метеорологам вимірювати верхню межу хмар та отримувати іншу важливу інформацію для оцінки вітру, температури та вологи в атмосфері.

Група, дослідження якої опубліковані у Monthly Weather Review та Journal of Geophysical Research, зазначила, що програма може допомогти покращити прогнозування екстремальних погодних умов.

Під час таких подій, як урагани та тайфуни, наземні та повітряні монітори, які традиційно використовуються для прогнозу погоди, можуть стати ненадійними або недоступними.

Проте система, розроблена дослідниками Riken, продовжуватиме функціонувати, оскільки вона використовує дані, взяті з космосу.

Himawari-8 передає нові дані з 10-хв. інтервалом, допомагаючи забезпечити оновлену картину погоди, яка могла б дати місцевим представникам влади видати попередження про евакуацію.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: Названо п’ять предметів у будинку, які провокують рак

Loading...