Новини » Львів 18 січня, 2018, 13:27
У Золочеві, щоб відреставрувати будівлю Ратуші, беруть участь у конкурсі Посольського фонду США

Золочівська міська рада подала заявку на конкурс, який проводить Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини, щоб провести реставраційні та відновлювальні роботи в будівлі Ратуші, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 842-м), палацовий комплекс.

Про це ІА ZIK повідомили у Золочівській міській раді.

Як розповіли у міськраді, зараз терміново потрібно проводити ремонтні роботи даху, перекриття, балюстради та балкону. Дах протікає, балкон частково обвалюється, балюстрада похилилась. Сьогодні пам’ятка місцевого значення потребує якнайшвидшого ремонту, оскільки її стан можна назвати надзвичайно-аварійним.

У рамках цього проекту планується провести заміну несучих конструкцій даху, заміну покриття даху з оцинкованої сталі на титанову, відновлення балюстради, реставрацію фасадів, відтворення історично втраченого балкону, часткову заміну перекриття другого поверху, відновлення механізмів годинника на вежі будівлі, реставрацію оглядової платформи на вежі будівлі.

Як розповіли у міськраді, будівля поставлена на давніх валах у першій половині ХІХ ст., про що свідчать його фундаменти та мурування несучих стін. Будинок на цьому місці позначений на плані уже у 1850 році. На місці колишніх валів на півдні показано сквер з деревами.

Наприкінці ХІХ ст. видрукували поштівку з зображенням цього будинку. Це був двоповерховий дім у стилі класицизму. Тоді тут не було міської ради. Магістрат містився у приміщеннях колишнього монастиря.

На межі ХІХ-ХХ століть Золочівська влада постановила перепланувати будівлю на колишніх валах під міську раду і переробити фасади на французький манер. На початку ХХ ст. будинок змінив свій зовнішній вигляд. Тепер фасади отримали вишукане оздоблення.

З того часу міська рада перебуває в цьому будинку. Були втрачені балюстрада під куполом, ліпне оздоблення фасадів – пілястри, рустування, обрамування вікон.

Лише іконографічний матеріал дає можливість відтворити фасади у первісному вигляді. Тож будівля має важливе історичне, архітектурне і художнє значення для мешканців і гостей міста. Це будівля, яка не схожа на інші будівлі міста. Цікава історія свідчить про те, що палацовий комплекс мав трохи інший вигляд та був змінений у радянські часи. Балюстрада, форма годинника, фундаменти, товсті стіни, підземні підвали вказують на багатий та вартісний підхід, який використовувався під час будівництва палацового комплексу. Тут довгий час проживали заможні польські панські родини. Досить небагато в історичних довідках описується про цю будівлю. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 08:35 :51