Треба розуміти, з ким ми
Анничка Королишин
письменниця, пластова виховниця

Цікава штука: з того, що для мене є звичайним, багато хто має щось для себе ексклюзивне. То є добре, бо так, направду, взаємно пізнаємося.

Гуцульщина, мабуть, тим приманює, що має у своїм осерді давні передання, нігде не писані, але – ще – збережені. Проте, направду, щоб ви розуміли – осердям нашої української народної традиції є вся Україна, і та, що зараз називається інакше, і про свою мову та звичай пам’ятає хіба на рівні інстинкту – також.

Ми різні, але єдині у прагненні знаходити в людині Бога, а в Богові – самих себе.

Різдво триває. Кровна жертва теж триває.

Треба розуміти, з ким ми.

З тими, хто намагається втримати світ від остаточного самознищення? Віддає те, що може: хто стаєньку, хто ясла, хто вдовину лепту, хто бідняцьку хатку, а хто й багатий двір – Новонародженому? Хто відмовляється від миру для себе не задля війни, а задля нас з вами: рідних, знайомих, коханих, кровних.. – задля своєї землі, зрештою – і так боронить і приносить мир нам?

Чи з тими, що назвалися одного разу сильними і першими, та не мають ні сили, ні першості, бо вибрали своїм наставником батька брехні, спокусника, ворога людського? З тими, хто мовчки жує, перетравлює спожите і зазирає за новою дозою вдоволення? З тими, хто кричить: «Розіпни!» – і розпинає сам, з садистським захватом споживає кров, прирікаючи, що впаде вона на дітей його і нащадків?

Намагатися вмістити у слова цей час, ці знання і віру, які є нашим з вами приреченням, – то даремні зусилля.

Триматися свого коріння. Міцно стояти на своїй, Богом даній, землі. Бути собою настільки, щоб знаходити образ і подобу Його у собі і в тих, кого нам приведено. Відповідати своїм обдаруванням. Бути готовими ділитися всім, що необхідно для інших. Боронити мир.

Ми щасливі, направду. У нас є Різдво, Традиція і Освячення.

Отже, є надія, любов і віра. Залишається набиратися мудрості й сили, та ділитися ними зі світом, у який одного разу завітав Бог, щоб ми з вами на цій землі – були.

Христос рождається!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 20:26 :34