Новини » Економіка 18 січня, 2018, 0:10
Шабунін про гроші Януковича: Зміна офшорів – це такий собі «пенсійний фонд» політичної еліти

Ми переконані, що ця історія з такою «кривою» спецконфіскацією не є питанням компетенції, а свідомо спланованим рішенням.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Гість програми, коментуючи розслідування видання Al Jazeera щодо «грошей Януковича», зазначив, що 1,5 млрд доларів, які фігурують у справі, вже давно витрачені. Та наступна історія навколо них, за словами Шабуніна, це рішення міжнародних судів про їхнє повернення, або неповернення власникам.

«Тому зараз ніхто не заважає Юрію Віталійовичу. Спецконфіскація вже відбулася! Питання лише в тому, чи змушені будемо ми повертати ці гроші власникам? Я переконаний, що так», – заявив Шабунін.

Голова Центру протидії корупції вважає, що історія з конфіскацією «грошей Януковича» – свідомо сплановане рішення.

«Тепер ще одна проблема: ми переконані, що ця історія з такою «кривою» спецконфіскацією не є питанням компетенції, а є свідомо спланованим рішенням»,– заявив гість програми.

Віталій Шабунін також пояснив, чому у цій історії присутнє НАБУ:

«Гроші конфісковані в компаній, які зареєстровані в офшорних юрисдикціях. Ця компанія – це печатка, статут і рахунок в банку. Володіє усім цим людина, юридична особа. Так от, повернуться гроші на рахунок компанії – хто тоді нею буде володіти, ніхто не знає, бо це офшор, де не видно кінцевого власника.

А НАБУ є у всій цій історії через те, що частина всіх облігацій, одна з компаній, була продана і змінила свого власника на Онищенка. А це означає, що гроші через декілька років повернулися вже Онищенку. Не Арбузову, не Курченку, а Онищенку!», – зауважив Віталій Шабунін.

Читайте також: Віталій Шабунін пояснив причину «транзиту» грошей Януковича

Він додав, що вся ця історія зі зміною офшорів – це такий собі «пенсійний фонд» теперішньої політичної еліти.

Нагадаємо, виданням Al Jazeera опубліковано таємну постанову Краматорського суду, в якій йдеться про те, що українська інвестиційна компанія Investment Capital Ukraine причетна до виведення Віктором Януковичем 1,5 млрд доларів з України. Засновниками компанії ICU є голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого називають «фінансистом Порошенка». 

Читайте також: Семенченко заявив про «нехитру схему» влади щодо грошей Януковича

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 13:30 :05