четвер, 18 січня, 2018, 22:50 Економіка
Сергій Лещенко: Роль сировинного експортера призведе Україну до занепаду

Якщо Україна і надалі за пріоритет буде мати сировинні аграрні та металургійні підприємства, то буде приречена на занепад.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Лещенко у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Депутат зазначив, що раніше Україна була експортером залізною руди, проте коли фактично втратила Донбас, то поступово переорієнтовується на експортером аграрної сировинної продукції.

«Експортувати сировину – це шлях в нікуди, і якщо подивитися на сучасний світ, то вже навіть штучний інтелект заміщує певні робочі місця, створюється робототехніка, виникає біоінженерія і загалом світ набуває зовсім іншої динаміки. І в такому світі, якщо Україна і надалі за пріоритет буде мати аграрні, сировинні та металургійні підприємства, то буде приречена на занепад», – констатував Лещенко.

Натомість, наголошує депутат, зараз створюються тепличні умови для олігарха Ахметова через формулу «Роттердам+», щоб він далі деградував на своїх теплових електростанція 60-х років.

«Я був у Дніпрі й спілкувався з екологічними активістами. Вони переконують, що серед населення є велика кількість захворювань саме у тих районах, де є ці теплові електростанції. Оскільки ТЕС перейшли на вугілля групи «Г», яке є екологічно шкідливим.

І навіть незважаючи на те, що разом з активістами нам вдалося домогтися заборони від Міністерства екології щодо використання Ахметовим цих енергоблоків, він продовжує це робити», – підкреслив Сергій Лещенко.

Так само, зауважує політик, державою було виділено 1,5 мільярда гривень Юрію Косюку на його аграрні підприємства.

«Якщо в країні є зайві гроші, то їх потрібно віддавати ІТ-сфері, яка розроблятиме сучасні нові технології та зможе підняти економіку країни до рівня 21 століття, щоб не дозволити нам опинилися на узбіччі європейської цивілізації», – підсумував Сергій Лещенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 20:31 :20