четвер, 18 січня, 2018, 14:27 Світ
Речник Євросоюзу нагадує Україні: Створення АКС і безвіз пов’язані між собою
Фото: Шрамко Олег/УНІАН
Фото: Шрамко Олег/УНІАН

Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС). Речник Євросоюзу підкреслив: створення АКС у відповідності до зобов’язань України необхідне, зокрема, для виконання безвізових вимог.

Про це йдеться у письмовому коментарі від імені речника ЄС, який надійшов на запит Європейської правди.

В Брюсселі нагадали, що їхні українські партнери неодноразово брали зобов’язання щодо створення АКС. «Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом)», – йдеться у коментарі.

Водночас президентський законопроект, на думку ЄС, не є таким, що відповідає зобов’язанням України.

«Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі», – наголосили в Брюсселі.

Речник Євросоюзу підкреслює, що створення АКС у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог. «Його створення... вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення», – йдеться у коментарі.

Також наголошується, що Євросоюз координує свої зусилля з іншими міжнародними гравцями: «ЄС тісно співпрацює з США та МВФ у цьому питанні, і, звичайно, готовий продовжувати співпрацювати з відповідними українськими органами влади для підтримки цього процесу».

Водночас у представництві ЄС утрималися від детальних коментарів з цього приводу, підтвердивши лише, що консультації тривають. «Ми зараз ведемо розмови з АП і відповідними комітетами ВР з приводу Антикорупційного суду», – заявили у прес-службі дипмісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 09:52 :45