четвер, 18 січня, 2018, 18:55 Економіка
НБУ гальмує розвиток українського бізнесу, – Олександр Савченко

У той час, коли на руках у населення перебуває близько 100 млрд доларів, українські банки не зацікавлені в доларових депозитах, натомість уряд позичає гроші за кордоном.

Про це зауважив заступник голови НБУ у 2005-2009 роках Олександр Савченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Експерт нагадав, що Національний банк України заборонив банкам кредитувати в доларах. Оскільки в НБУ злякалися неадекватної валютної політики, внаслідок чого багато вкладників втратили гроші. Однак, підкреслює Олександр Савченко, це не означає, що потрібно забороняти кредитування в доларах взагалі.

«Наші експортери не можуть отримати від українського банку кредит в доларах. Це приводить до того, що величезні кошти, а за моїми розрахунками це 100 мільярдів доларів, перебувають на руках у населення. Адже державні комерційні банки сплачують всього1-1,5 відсотки по доларовим депозитам, бо вони їм просто не потрібні», – пояснює екс-заступник голови НБУ.

Натомість, зауважує експерт, в цей час український уряд виходить на зовнішній ринок і позичає 3 мільярди доларів по ставці 7,375, сплачуючи закордонним інвесторам чи спекулянтам величезні кошти.

«Національний банк навіть не нейтрально ставиться до бізнесу, а гальмує розвиток українського бізнесу за рахунок абсолютно абсурдного регулювання і валютного, і кредитного ринків. Більше того, банки зараз бояться давати кредити, оскільки їм можуть нарахувати такі величезні штрафні санкції, які, по суті, зруйнують їхню комерційну діяльність», – зазначив Савченко.

Фінансист переконаний, що і Національний банк, і уряд мають бути не ворогом бізнесу, і навіть не нейтральним спостерігачем, а повинні стати активними учасниками в економічному змаганні.

«До світової кризи 2008 року приватний бізнес був рушієм економіки, проте зараз, без участі держави, зробити економічне зростання практично нереально. Тому, можливо, нам не варто сподіватися на такий Нацбанк, державу та уряд, а запрошувати західних кредиторів, щоб розвивати малий та середній бізнес без участі держави, і це абсолютно реально», – запропонував Олександр Савченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 10:22 :39