live
Новини » Суспільство

На Донбасі та в Криму існують серйозні проблем з правами людини, – Human Rights Watch

Міжнародна організація Human Rights Watch фіксує значні порушення прав людини на сході України, в Криму, а також відзначає погіршення ситуації зі свободою слова і ЗМІ в Україні в минулому році.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Презентуючи «Всесвітню доповідь Human Rights Watch – 2018» на брифінгу в четвер у Києві, директор і дослідник цієї організації в Україні Таня Купер зазначила, що військові дії на сході країни надалі загрожують цивільному населенню та інфраструктурі, а міжнародні організації продовжують реєструвати втрати серед цивільного населення. За її словами, тортури і довільне утримання під вартою і далі практикують на цій території.

«Підтримувана де-факто Росією влада самопроголошених Донецької і Луганської республік продовжувала в минулому році утримувати цивільних під вартою протягом кількох тижнів, місяців, без жодних контактів із зовнішнім світом», – зазначила Т.Купер.

Серед позитивних кроків, зроблених українською владою в цьому контексті, керівник Human Rights Watch в Україні назвала спрощення переходу лінії зіткнення для цивільних осіб.

«Але загалом у минулому році становище людей залишалося складним через відсутність у пунктах пропуску, особливо на непідконтрольній українській владі території, санітарно-гігієнічних умов, іншої інфраструктури, військових зіткнень», – сказала вона.

Крім того, як наголосила Т.Купер, Human Rights Watch фіксує й інші порушення прав людини минулого року в Україні.

«За винятком ситуації на сході країни, найголовнішим негативним трендом у 2017 році в Україні було погіршення рівня свободи вираження думок, асоціацій і свободи ЗМІ. Уряд України, посилаючись на необхідність протистояти російській агресії на Донбасі, а також антиукраїнській пропаганді, вдався до кількох кроків із обмеження цих свобод», – заявила Т.Купер.

Читайте також: Підконтрольний Кремлю «суд» оштрафував кримськотатарського активіста за пісню в соцмережі

Стосовно ж ситуації в Криму, то, як розповіла вона, в минулому році представники Human Rights Watch двічі відвідали Крим для констатації, що ситуація погіршується. «Насправді криза з правами людини склалася після окупації півострова Росією. Ми продовжуємо документувати, що російська і місцева влада пригнічують і придушували будь-які прояви публічної критики російської політики щодо Криму, зокрема за допомогою кримінального переслідування», – звернула увагу директор Human Rights Watch в Україні.

В першу чергу, за словами Т.Купер, це стосується представників кримськотатарського народу.

В організації наголошують на позитивній роботі українських правоохоронців щодо гарантування безпеки при проведенні маршів рівності, але звертають увагу, що такі явища, як гомофобія і трансфобія, на побутовому рівні в Україні, як і раніше, широко поширені.

Серед негативних моментів дотримання прав людини в Україні в міжнародній організації вказують на відсутність поступу у розслідуванні події Євромайдану та низки резонансних вбивств, зокрема журналіста Павла Шеремета.

Читайте також: Путіну готують серйозний удар за ДонбасLoading...
Loading...
Loading...