четвер, 18 січня, 2018, 20:05 Економіка
Людмила Супрун: Усе, що робив «Приватбанк», контролювалося НБУ

Національний банк України має можливість в онлайн-режимі контролювати будь-який платіж, в будь-яку секунду часу. Тому все те, що відбувалося з «Приватбанком», насправді контролювалося.

Про це зауважила народний депутат України попередніх скликань Людмила Супрун в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Зараз можна залучати багато міжнародних організацій до перевірки «Приватбанку», але потяг вже пішов, і гроші вже поїхали. Натомість Національний банк має можливість в онлайн-режимі контролювати будь-який платіж, в будь-яку секунду часу. Тому все те, що відбувалося з «Приватбанком», насправді контролювалося», – підкреслила Людмила Супрун.

Вона пояснює, що оскільки «Приватбанк» отримував рефінансування, то закладав під це свої активи у вигляді кредитних документів, договорів іпотеки та інших видів застав. Тобто «Приватбанк» передавав НБУ все те, що мав у заставу.

«У цій ситуації треба говорити за систему контролю за «Приватбанком». Адже кредити видавалися і у 2008 році безпроцентно з погашенням у 2024 році. Тобто, невже НБУ хоче переконати, що він не бачив кредиту виданого на таких умовах? Кому сьогодні в бізнесу може так пощастити?», – зауважила Супрун.

На думку експерта, більше сьогодні потрібно перейматися за те, що робити з курсом долару, з економікою та як справитися з падінням національної валюти.

«Із інших країн потрібно брати приклад, що вони не прив’язали свої грошові системи та своє суверенне право друкувати гроші на обслуговування загально-національних багатств, якими володіє країна, до долару.

Крана має оцінити, які в неї є національні багатства, і скільки потрібно грошових одиниць під ці національні багатства, щоб їх освоїти. Тоді не буде так, як сьогодні в Україні – коли велике ВВП, а грошей мало, через що вони дорогі і короткі», – підсумувала Людмила Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:12 :23