четвер, 18 січня, 2018, 20:25 Політика
Лещенко про зловживання Дубневичів: Це просто на голову не налазить
Лещенко про зловживання Дубневичів: Це просто на голову не налазить
Лещенко про зловживання Дубневичів: Це просто на голову не налазить

Розслідування, притягнення до відповідальності та засудження зловживань братів Дубневичів – це один із екзаменів для сучасної влади.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Сергій Лещенко.

Нагадаємо, 16 січня, детективи НАБУ затримали у Львові чотирьох працівників підприємств народних депутатів від БПП братів Дубневичів за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу на суму понад 1,4 млрд грн.

Сергій Лещенко розповів, що у цій справі спілкувався із детективами ще рік тому, і в них були напрацювання у цьому напрямку.

«Хоча Дубневичі відомі не лише тим, що вони мали цю аферу на природному газі, вони ще займалися постачанням на українську залізницю спеціального обладнання. Це якщо розказати людям, в Європі, це просто на голову не налазить і прості громадяни сприймають це як анекдот», – зазначив Сергій Лещенко.

Гість програми пояснив, що для скріплення рейки і шпали використовують скобу, і Дубневичі зробили патент, начебто вони вигадали таку скобу. «Укрзалізниця» тривалий час закуповує у них цю скобу.

«При чому, я подивився за статистикою: у часи Януковича цю номенклатуру, ці позиції постачав дуже близький друг молодшого сина Януковича Вілен Шатворян на суму 10 млн дол. 2014-1 рік, приходить нова влада, і Шатворян постачав ще кілька місяців, потім вже постачати починає Дубневич на суму, яка вимірюється десятками мільйонів гривень. Наступний рік – ще на сотні мільйонів гривень він постачає. Тобто, «смотрящого» від Януковича, від його сина, замінили «смотрящим» від Блоку Петра Порошенка, які повністю монополізували ці самі постачання, хоча, повторюся, були пропозиції набагато дешевші», – зауважив нардеп.

Сергій Лещенко наголосив, що Дубневичі за рахунок того, що очолюють транспортний комітет і одночасно мають бізнес, перебувають у конфлікті інтересів.

«Вони шантажують, я знаю, і міністра інфраструктури, і депутатів, що вони будуть блокувати певні законодавчі ініціативи на рівні транспортного комітету, якщо не буде врахований їхній бізнесовий корупційний інтерес. Тому я вважаю, що подальше розслідування, притягнення до відповідальності та засудження – це один із екзаменів сучасної влади. Такі люди не мають права бути у парламенті, займатися політикою, бо вони потрапляють у парламент, скуповуючи мажоритарні округи сільської місцевості Львівської області, де … дуже низький рівень життя. Потім за рахунок скупленого населення засідають у парламенті, потім отримують важелі управління, шантажують міністрів, шантажують коаліцію. Заробляють гроші і знову вкладають їх в округ і знову потрапляють у парламент», – заявив Сергій Лещенко.

Таке коло треба розірвати, притягнувши Дубневичів до відповідальності та помінявши систему виборів, наголосив гість програми.

«Мають бути введені відкриті списки, без «мажоритарки», щоб відсікти навіть теоретичну можливість просто скуповування округу для обрання у парламент», – заявив Сергій Лещенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 12:35 :08