Новини » Політика 18 січня, 2018, 20:36
Кравчук про анексію Криму: Навіщо нам гадати на гущі?

Офіційна точка зору була така, що нам боронити Крим нічим. А це правда, що з війська, яке стояло в Криму, 83% перейшло на бік Росії. То навіщо нам було гадати на цій гущі?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Коментуючи питання Криму, гість програми зазначив, що анексію півострова не варто пов’язувати з парламентськими та президентськими виборами, які на той час проводилися в Україні.

«Я не хочу це пов’язувати із виборами, бо воно насправді не пов’язано. Я знаю ситуацію в Криму із власного досвіду. У 1953-му році я поїхав в Крим і вже через рік був прийнятий закон про передачу Криму Україні. Я бачив, що було в Криму. Я був одним із членів комісії, яка займалася поверненням кримських татар на свою історичну батьківщину. Я знаю деталі. Тому там питання виборів президента не стояло. І я не думаю, що Петро Олексійович міг би вплинути на ситуацію більш глибоко, щоб маневрувати російською стороною – проводити вибори, чи ні», – каже Леонід Кравчук.

Перший президент України додав, що офіційна позиція тодішньої української влади щодо оборони Криму була така, що боронити півострів нічим.

«Офіційна точка зору була така, що нам боронити Крим нічим. А це правда, що з цього війська, яке стояло, 83% перейшло на бік Росії. Знаєте про це? Знаєте! Тоді виникає запитання: чому нам гадати на цій гущі? Я не був учасником цього процесу, але я знаю одне: що коли б мені, керівникові війська сказали про те, що гарнізон, який стоїть в Криму зрадив та перейшов на бік Росії, то який я висновок маю зробити?

А ще й коли війська, які стоять на іншій території України, не мають зброї. Тому тут виникало питання, чи здатні ми захистити Крим? Так, завжди треба захищати, але знаючи, що ситуація непроста, що влада ще не сформована і немає основ для війська, то таке рішення приймалося не однією людиною, зокрема, на засіданні РНБО. Думаю, приймати таке рішення було не просто, адже це величезна відповідальність за майбутнє країни», – зазначив Леонід Кравчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:02 :58