четвер, 18 січня, 2018, 19:30 Політика
Ігор Луценко: Щоби зняти з військових вину, треба засудити Порошенка

Сьогодні ми зробили невеличкий крок вперед і сподіваюся, що зробимо ще більший. Зокрема, засудимо Президента за невиконання Конституції. Адже свого часу він не ввів воєнний стан. Тоді і з наших солдат буде знята вина.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Ігор Луценко.

Гість програми, коментуючи прийняття Верховною Радою деокупаційного закону, зазначив, що вперше за три з половиною роки у парламенті почалася правильна за регламентом дискусія.

«Зокрема, щодо усіх болючих питань, які стосуються АТО. І справді, у нас був шанс визнати війну – війною, урівняти статус Криму та статус ОРДЛО, бо вже дуже наш Президент любить забувати про Крим. Також у нас був шанс заборонити торгівлю, вийти з договору дружби та співробітництва, а також розірвати усі дипломатичні стосунки. Величезна кількість таких питань сьогодні «висять» над нами. Ми б могли це зробити, але не зробили. І я це визнаю. Але, можливо, у першу чергу це питання до авторів деокупаційного законопроекту. Але хоч щось сьогодні ми таки зробили», – зазначив Ігор Луценко.

Народний депутат додав, що одним із найбільших досягнень нинішнього голосування за деокупаційний закон є те, що відтепер для відсічі українським військовим дозволено застосовувати зброю.

«Бо до сих пір ця війна, через позицію Президента, була нелегальною. Це була величезна ганьба. Це, до речі, проблеми того, що в Італії ловлять наших солдат і судять. Бо ж на яких підставах вони там воювали, не було ж дозволу Верховної Ради, тому й вони вважаються вбивцями. А це, на прикладі Іраку та Афганістану, тисячі судових позовів щодо солдат, які воювали вже там. Це дуже серйозна міжнародна практика, коли десятки років по всьому світу переслідують солдат, які щось юридично там неправильно зробили. Тому ми зробили невеличкий крок вперед і сподіваюся, що зробимо ще більший. Зокрема, засудимо Президента за невиконання Конституції. Адже свого часу він не ввів воєнний стан. Тоді і з наших солдат буде знята вина. А покладемо ми її на Президента. Тому зараз, що можемо, те і робимо», – заявив Ігор Луценко.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» (закон про деокупацію Донбасу).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 11:46 :54