четвер, 18 січня, 2018, 18:05 Економіка
Член Ради НБУ: Не треба бігти і купувати долари, підстав для падіння гривні немає

Фундаментальних факторів для послаблення української гривні немає, і національна валюта посилить свої позиції, починаючи із кінця зими.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив член Ради Національного банку України Василь Фурман.

Гість програми зауважив, що з 2015 року, коли в Україні перейшли до політики «плаваючого» обмінного курсу, простежується тенденція, коли наприкінці та на початку року курс гривні послаблюється.

«Потім ми можемо бачити, що кінець зими, весна, літо, початок осені – курс гривні значно посилюється», – зазначив Василь Фурман.

Член Ради Національного банку України наголосив, що фундаментальних факторів для послаблення української гривні немає.

«Можна говорити про те, що з великою ймовірністю українська гривня посилить свої позиції, але починаючи із кінця зими, весна, літо і початок осені… Що таке фундаментальні фактори? Ми бачимо зростання на світових ринках, там, куди Україна експортує основні товари (зерно, метал, руду), – там іде зростання. Наприклад, ціна на метал в минулому році зросла більш як на 50 відсотків, зросли ціни і на зерно», – зазначив гість програми.

Василь Фурман додав, що зросли і золотовалютні резерви Національного банку України.

«Станом на сьогодні вони становлять трохи менше 19 мільярдів доларів. НБУ у пікове навантаження на валютному ринку, коли є значний попит, виходить і продає долар. Зрозуміло, коли влітку багато долара, НБУ поповнює свої золотовалютні резерви, і таким чином, виконує одну із вимог, яка стоїть у нього перед, наприклад, МВФ», – каже Василь Фурман.

Гість програми вважає, що чинників, які би спричинили падіння гривні, немає.

«Ми бачимо третій рік поспіль цю тенденцію, тому не треба бігти і купувати долари. Ви можете, навпаки, розмістивши гроші у гривні на депозитах, заробити більше, аніж розмістивши кошти на депозитах у доларах», – зауважив Василь Фурман та додав, що, за даними НБУ, депозити у національній валюті за минулий рік зросли на 18 відсотків порівняно з аналогічним періодом позаминулого року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 19:19 :38