Новини » Суспільство 17 січня, 2018, 11:43
Вовк повинен покинути НКРЕКП якомога швидша, – Бабак

Жоден громадянин ніколи не буде задоволеним підняттям тарифів на комунальні послуги. До того ж, українцям не зрозуміле ціноутворення, вони не знають, за що платять.

Про це в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України Альона Бабак.

«Будь-який тариф є неприйнятним для людей, адже жоден українець не хоче підвищення цін і це природно», – підкреслила Бабак.

Та головне питання тут полягає у довірі населення та відчутті людей, що влада не намагається їх обманути.

«Людина не хоче платити, не знаючи, за що. Тут присутній елемент відсутності довіри у державі», – переконана депутат.

Вона наголосила: ще від початку незалежності існував державний регулятор, як от НКРЕКП, який контролював усі монополії. У 2010 році він якраз і трансформувався у Національну комісію. Однак, незважаючи навіть на встановлені законодавством норми, орган не став публічним.

«Рада прийняла закон із абсолютно новими механізмами, що мали б надати людям доступ до інформації чи відкрити публічність цього органу. Та ви бачили поведінку і інтонацію пана Вовка (голова НКРЕКП, – ZIK)? Тож я вважаю, що він має покинути цей орган якомога швидше», – зазначила Бабак.

Сьогодні ж, за її словами, практично уся сфера водо- і теплопостачання є децентралізованою до рівня органів місцевого самоврядування. У НКРЕКП залишились лише обласні підприємства. Тому й тут зі своїми громадами мають працювати уже представники місцевої влади.

«Вони мають розкривати інформацію щодо ціноутворення на їхніх комунальних підприємствах. Та через брак досвіду цього поки не відбувається. Адже у 2010 році в органів місцевого самоврядування забрали ці повноваження, сім років намагались щось зробити, а коли не змогли, повернули назад», – розповіла Бабак.

Однак, за цей час із органів місцевого самоврядування уже пішли спеціалісти, тоді як законодавство стало дуже складним.

«Потрібно, щоб місцеве самоврядування, разом із експертами, почало працювати на споживача кожного окремого населеного пункту. Із НКРЕКП ж треба просто гнати у шию усіх, хто там перебуває. І це не популістські лозунги. Адже Вовк не розуміє, що таке регулятор, він абсолютно не усвідомлює балансу інтересів споживача, держави та бізнесу», – переконана Альона Бабак.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 13:47 :58