середа, 17 січня, 2018, 18:44 Економіка
Віталій Шабунін пояснив причину «транзиту» грошей Януковича

Півтора мільярдами доларів, які вкрали, не можна користуватися на Заході, це брудні гроші. Саме тому їх потрібно було легалізувати. А немає кращого способу легалізувати гроші, ніж дати їх у борг державі, а потім отримати його назад у вигляді грошей. Тому це була «чистої води» легалізація.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Гість програми, коментуючи розслідування видання Al Jazeera щодо «грошей Януковича», зазначив, що у цій справі Генпрокурор мав би допитати і компанію ICU, яка фігурує у розслідуванні.

«Припустимо, що ICU зробила все чесно та правильно. То чи мав би Луценко допитати їх у рамках цього провадження? Звісно, що так! Тому очевидно, що Луценко маніпулює. Він говорить про експертизу, а не про допит свідків. Та є дуже велика різниця між тим, що зробила або не зробила ICU і між допитом свідків. Так от, я переконаний, що ціль засекречення цього рішення полягала в тому, щоб не було проведено ні першої частини розслідування, ні другої», – переконаний Шабунін.

Разом з тим, голова Центру протидії корупції пояснив, чому відбувся так званий «транзит» грошей Януковича через ICU: «Бо 1,5 млрд доларів, які вкрали, ними не можна користуватися на Заході, це брудні гроші. Саме тому їх треба легалізувати. А немає кращого способу легалізувати гроші, ніж дати їх у борг державі, а потім отримати цей борг назад грошима. Це була «чистої води» легалізація. А Луценко, у першу чергу врятовуючи ICU, засекретив це рішення», – прокоментував Віталій Шабунін.

Також, за його словами, коли Генеральний прокурор Луценко говорить про три роки розслідування справи щодо «грошей Януковича», він бреше.

«Бо кримінальне провадження, за підсумками якого було винесено рішення цих судів, тривало 13 днів. Не 3 роки, не 5 років, а 13 днів! Ми повернемо ці гроші! Бо, як тільки вичерпається український інструментарій судового оскарження, а вони ж у нас апеляції програють, потім Паризький інвестиційний арбітраж змусить Україну повернути ці гроші», – заявив Шабунін.

Нагадаємо, видання Al Jazeera опубліковало таємну постанову Краматорського суду, в якій йдеться про те, що українська інвестиційна компанія Investment Capital Ukraine причетна до виведення Віктором Януковичем 1,5 млрд доларів з України. Засновниками компанії ICU є голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого називають «фінансистом Порошенка». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:26 :01