середа, 17 січня, 2018, 15:44 Політика
Увага США до Тихоокенського регіону не вплинула на підтримку України, – Яременко

За три роки стало зрозуміло, що Мінські угоди не можуть бути реалізованими, адже усі учасники цього процесу сприймали їх по-різному. Та зараз ситуація відрізняється від тієї, що була у 2014 році – Україна збільшує свої оборонні можливості, тоді як для Росії зовнішні обставини погіршуються.

Таку думкув ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

За його словами, у військовому плані своєрідний статус-кво між обома сторонами конфлікту на Донбасі був зафіксований ще у вересні 2014 року, разом із лінією розмежування. Не враховуючи невелике просування сил в одну чи іншу сторону, він дотримується.

«Та й приблизно тоді ж був зафіксований і політичний статус-кво у вигляді Мінських домовленостей. Але понад три роки бачимо, що, очевидно, ці угоди не є ефективними та не можуть бути реалізовані з різних причин. Найперше, через те, що усі, хто брав у них участь, сприймали їх по-різному», – вважає Яременко.

Тому зараз відбувається певна переконфігурація ситуації. Україна стає «трішки сильнішою», збільшуючи свої оборонні можливості, тоді як зовнішні обставини для Росії погіршуються.

«Ми бачимо патову ситуацію на лінії розмежування і у врегулюванні конфлікту на сході. Тож усе це свідчить про необхідність докладання більших переговорних зусиль, чи принаймні, їх імітації. Адже зростає зацікавлення вийти із цього конфлікту. Однак, звичайно, кожен хотів би зробити це на своїх умовах», – зауважив експерт.

Ключовими факторами у ситуації, що склалася, є спроможність РФ утримувати її у військовому плані та неприйняття Заходом окупації Росією окремих територій суверенних держав.

«Відбувається російська збройна агресія, яку не сприйняла Україна, однак на момент її початку не мала достатньо можливостей припинення вторгнення. У результаті, сформувалась ситуація, яку не сприймає світ. З одного боку, він намагається посилити Україну, а з іншого – зупинити Росію та, якщо це можливо, повернутись до ситуації, яка була наприкінці 2013 року», – вважає Яременко.

Експерт підкреслив: хоча й різноманітні міжнародні конфлікти відволікають увагу США від України, однак інтерес Вашингтона до нас не спадає. 

«Увага попередньої адміністрації Білого дому до Тихоокеанського регіону була значно більшою, ніж у нинішньої. Та новий конгрес Штатів не лише залишає ті ж суми допомоги Україні, а й, на рівні політичних заяв, формулює підхід до українсько-російської війни, який цілком відповідає інтересам України», – зазначив Богдан Яременко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:30 :42