середа, 17 січня, 2018, 15:11 Економіка
Суд між «ПриватБанком» і Коломойським може завершитися компенсацією коштів останнім, – Лещенко

Судовий процес між «ПриватБанком» та Ігорем Коломойським може розтягнутися на декілька років. Проте сторони в будь-який момент можуть домовитися, як це було у випадку із Пінчуком та Коломойським, коли останній вирішив просто виплатити компенсацію.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Сергій Лещенко.

«Я хотів би розповісти про заробляння грошей нині правлячим Президентом і його оточенням, використовуючи державні посади та потоки, куди розставлені «смотрящі». В першу чергу це стосується енергетики, тому саме на цьому ринку зараз заробляються мільярди, які потім розподіляються як між Ахметовим, так і його нелегальним партнером, яким, я переконаний, є Президент Порошенко», – заявив Сергій Лещенко.

Він зазначив, що наприкінці 2017 року було засідання регулятора (НКРЕКП – ред.), якого очолює колишній співробітник «Рошену» Дмитро Вовк, а його члени були призначені Порошенком за кілька днів до того.

«Вони виділили додаткових 10 мільярдів гривень Ахметову протягом всього року за рахунок підняття тарифів. Я переконаний, що це було б неможливим, якби у Петра Порошенка не було б своєї частки в цьому бізнесі. Вона в нього оформлена через єврофонди та через боргові зобов'язання перед російськими та європейськими банками», – переконує нардеп.

Лещенко розповів, що протягом останніх двох років інвестиційна компанія ICU, яка належить до оточення Президента Порошенка, скуповувала боргові зобов'язання та акумулювала їх.

«А зараз, коли вартість цих цінних паперів втричі зросла, вони їх поступово починають продавати, щоб вийти в «кеш» для того, щоб вже мати «відмиті» гроші», – підкреслив народний обранець.

Також він висловив свою думку щодо сценарію після розслідування та блокування фінансів Коломойського, Боголюбова та інших.

«Це займе декілька років, якщо процес буде слухатися, якщо сторони не укладуть угоду. А така можливість є на всіх етапах. Звичайно, швидко це не відбудеться, але є можливість у сторін досягти угоди, щоб не витрачати час, зусилля, гроші на юристів. Результатом домовленостей може бути, наприклад, узгодження певної суми компенсації тепер уже державному «ПриватБанку», – вважає Лещенко.

За його словами, так само Коломойський зробив із Пінчуком, коли вирішив не входити у багатогодинні дебати та свідчення під присягою.

«У даному питанні ідеться про суму у 2,6 мільярда доларів. Але якщо сторони досягнуть угоди, то сума, звичайно, може бути меншою, близько мільярда. Проте це лише моє припущення, бо я знаю про це лише з досвіду, але не з конкретного прикладу судового розгляду «ПриватБанку» проти Коломойського. Цей процес лише на початковій стадії і все, що ми маємо, це рішення суду зобов'язати Коломойського надати всі свої активи», – сказав народний депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 07:37 :49