Новини » Економіка 17 січня, 2018, 11:10
«Роттердам+» – це узаконена політична корупція, – Чижмарь

У світі є багато формул ціноутворення. Наприклад, країни, які не виробляють певного продукту, не можуть сформувати його внутрішній ринок. У такому випадку вони беруть індикативну ціну міжнародної біржі. Але Україна, виробляючи достатньо вугілля, може сформувати свою ціну.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів народний депутат України Юрій Чижмарь.

«Коли Володимир Гройсман заявляв, що не можна прив’язувати вартість вугілля до формули «Роттердам+», мабуть, ще тоді не увійшов у курс справи. Він забув, що там мова йде про те, що береться середня ціна за останні півроку», – каже Юрій Чижмарь.

Тому він зазначив, що виникає така ситуація, коли ціна, яка закладається у тариф, зовсім інша, ніж по факту, якщо подивитись по системі «Роттердам+».

«Тому він може в будь-який момент показати, де їх ціна, а де – «роттердамівська», але це маніпуляції. Але тут потрібно розуміти, що «Роттердам+» – це узаконена політична корупція. Адже найвищий рівень корупції в Україні завжди узаконюється», – заявив нардеп.

За його словами, у світі є різні формули ціноутворення. Наприклад, країни, які не виробляють певного продукту і, відповідно, не мають внутрішнього ринку та ціни, беруть індикативну ціну на міжнародній біржі.

«Такі країни говорять про те, що у них немає цього ринку, тому вони не можуть сказати, яка реальна ціна цього товару. Але вугілля у нас є, тобто у нас є внутрішній ринок цього продукту, і ми можемо брати власну ціну», – підкреслив «радикал».

Він порівняв цю ситуацію із випадком, якщо б ми ціну на зерно, якого ми експортуємо у великих кількостях, прирівнювали до сінгапурської цінової біржі.

«Але це зовсім не так, це різні речі. Тому в даному випадку, коли у нас є соціальна складова, для цього і існує регулятор, створений державою. І це, можливо, така форма адміністративно-ринкової формули ціноутворення, коли регулятор чітко визначає складову ціни, тому що це соціальний продукт», – пояснив народний обранець.

Окрім цього він зауважив, що коли відбувається інфляція або зростання тарифів на електроенергію, це відображається буквально на всіх товарах.

«Тому говорити про те, чи підвищились тарифи для приватного споживача, дуже складно, якщо ми говоримо тільки про сам тариф, який оплачує споживач. Але якщо ми подивимось на його купівельну спроможність, то зрозуміло, що вона зменшується», – наголосив Чижмарь.

Тому він переконаний, що формула «Роттердам+» – це корупційна складова, і всі прекрасно це розуміють.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:14 :39