середа, 17 січня, 2018, 15:38 Політика
Крим не є окупованим, він – анексований, – Гладких

Насправді так званий законопроект про деокупацію Донбасу називається «Проектом закону про особливості державної політики і забезпечення суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей». У його назві в принципі немає нічого про Крим.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив політолог Валентин Гладких.

Політологи часто говорять про те, що до законопроекту про деокупацію Донбасу не вносять правку по Криму, тому що триває процес переговорів між «Народним фронтом» та «Блоком Петра Порошенка».

«У мене немає інформації з приводу жодних домовленостей. Більше того, я навіть не бачу доцільності проводити якісь перемовини. Не варто використовувати такі евфемізми, які не відповідають дійсності, як то «закон про реінтеграцію» чи «закон про деокупацію». Насправді законопроект називається «Проектом закону України про особливості державної політики і забезпечення суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – наголосив Валентин Гладких.

Він зазначив, що у назві цього законопроекту в принципі не видно Криму. Мовляв, можна ставити питання ширше: чому ми приймаємо законопроект щодо окупованих територій лише Донецької та Луганської областей?

«Відповідь на це питання також є і вона лежить у площині міжнародного права. Крим не є окупованим, він – анексований. І попри те, що широка громадськість схильна сприймати ці слова, як синоніми, з точки зору міжнародного права це абсолютно різні речі. Відповідно і механізми вирішення цих проблем також будуть різними», – підкреслив експерт.

Тому він переконаний, що всі спекуляції – «а давайте прив'яжемо туди ще щось» – не мають до цього жодного стосунку і не матимуть жодних правових наслідків.

«Це виняткові пропагандистські речі. Принциповими речами тут є лише декілька моментів, над якими сьогодні і «ламаються списи». Цей законопроект не можна називати ні «про деокупацію», ні «про реінтеграцію», адже нічого в ньому про це немає. Він говорить конкретно про ті особливості державної політики України, які ми проводимо для того, щоб якимось чином забезпечити наш суверенітет», – наголосив політолог. 

Читайте також: У США оцінили розгортання Росією у Криму ракетного комплексу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 02:34 :32