середа, 17 січня, 2018, 10:47 Політика
Хюг Мінгареллі: Конфлікт з Росією та слабке врядування – основні загрози Україні
Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. Фото: realist.online
Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. Фото: realist.online

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі назвав головні загрози для безпеки України.

Під час круглого столу «Загрози безпеці України та інших країн регіону Східного партнерства й можливі відповіді на них», що відбувся в Києві в інформагенції «Укрінформ», 16 січня, озвучив головні загрози для безпеки України.

«Найперше – це конфлікт з Росією. А по-друге – слабкі управління та інститути врядування, відсутність верховенства закону, які роблять Україну та інші країни регіону (Східного партнерства – ZIK) більш вразливими для зовнішніх та внутрішніх загроз».

Також європейський посадовець окреслив три виміри конфлікту з Росією: військове протистояння, яке забрало життя вже понад 10 тисяч людей за три роки та змусило ще понад 2,6 млн громадян шукати собі інший дім в інших регіонах Україні чи поза її межами; стан економіки, яка зазнала істотних збитків через окупацію частин Донецької та Луганської областей та «блокаду» Донбасу, яка привела до «націоналізації» українських підприємств загарбниками; і дезінформаційну кампанію, яка проводиться з боку РФ та значно послаблює Україну.

Разом з тим чиновник висловив сподівання на подолання цих викликів у перспективі завдяки значній внутрішній роботі України та зовнішній підтримці Європейського Союзу, який вже за останні три роки надав Україні фінансової допомоги на суму в понад 10 млн євро.

Андрій Сніжко,
для IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 12:35 :31