середа, 17 січня, 2018, 16:49 Політика
Фігурантам справи про гроші Януковича не вдасться довести їх законність походження, – Сазонов
Віктор Янукович. Фото: ONLINE.UA
Віктор Янукович. Фото: ONLINE.UA

Витік інформації щодо спецконфіскації коштів Януковича – чергова спроба послабити українську владу. Адже незрозуміло, звідки «Al Jazeera» отримала засекречені документи, та звідки така цікавість до них в українських політиків.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

Ймовірно, що із витоком інформації у справі про спецконфіскацію грошей Януковича в Україні розпочався не лише новий політичний сезон, а й президентські вибори.

«Почнемо із того, що не можемо зрозуміти, як «Al Jazeera» отримала документи, які ніхто із українських журналістів не міг дістати. Невже у нас такі погані журналісти? Та й інше питання: чи нас цікавили б, наприклад, зловживання якогось короля Бахрейну?», – наголосив Шлінчак.

Тому й незрозуміло, для чого це розслідування взагалі робилося та було демонстративно «вивалено, щоб показати чергову зраду в українській державі».

«Мені здається, що відбувається одна із спроб        послабити українську владу», –  припустив експерт.

У свою чергу політолог Кирило Сазонов додав: дуже цікаво було б дізнатись, звідки «Al Jazeera» отримала засекречені документи.

«Вони були у Генеральної прокуратури, суду, і, за чутками, у НАБУ, яке й конфіскувало ці папери. Тому десь відбувався витік інформації. Думаю, це також з‘ясовуватимуть», – зазначив Сазонов.

Експерт також наголосив: якщо все ж фігуранти справи доведуть, що заробили ці кошти чесним шляхом, тоді вони матимуть повне право їх відсудити назад.

«Та, думаю, що їм не вдасться цього довести, адже усім очевидно, звідки з‘явились ці гроші. Їх арештували ще на початку 2014 року, просто в «Ощадбанку». Потім протягом двох років депутати намагались провести закон про спецконфіскацію через Верховну Раду. Та оскільки йшлося про серйозну суму, намагались запевнити, що це жахливий, грабіжницький закон, який не можна ухвалювати. Тому й довелось піти таким компромісним шляхом», – розповів Кирило Сазонов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:41 :49