Новини » Світ 17 січня, 2018, 16:31
До 2022 року Польща зіскочить з російської «газової голки», – ЗМІ
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Протягом наступних п’яти років Польща стане цілком незалежною від постачання газу з Росії.

Про це повідомило видання Money.pl з посиланням на власні джерела.

Досягнення «газової незалежності» стане можливим завдяки проектам, над якими зараз працює компанія Gaz-System (польська державна компанія, що управляє газотранспортною системою – ред.), зокрема, йдеться про будову газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу і Данію.

«До 2022 р. буде завершено диверсифікацію імпорту газу зі східного кордону» – це одне з найважливіших рішень, прийнятого радою Gaz-System Національного десятирічного плану розвитку газотранспортної системи. З документу випливає, що за п’ять років Польщі не доведеться турбуватися про газовий шантаж з боку Росії.

Ще у 2016 році, 72 % польського імпорту газу були пов’язані з східними сусідами, причому на російські компанії припадало більше половини поставок. Ті самі показники за п’ять років мають знизитися до 29% і 26 % відповідно. 

Завдяки введенню в експлуатацію газопроводу Baltic Pipe 1 жовтня 2022 р. Польща отримає з Данії перших 3 млрд куб. газу. Та вже наступного року імпорт зросте до 10 млрд куб. газу. Для порівняння, за оцінками експертів, польські потреби на блакитне паливо в 2023 році будуть коливатися від 16,6 до 17,9 млрд куб. газу. Тобто, це означає, що Baltic Pipe зможе покрити 60% річних потреб всієї країни. 

Крім будівництва газопроводу, розташованого на дні Балтійського моря, Gaz-System у найближчі п’ять років планує створити чотири газові інтерконектори (точки з’єднання газопроводів – ред.). Саме вони відіграють ключову роль у плані досягнення незалежності від сировини з Росії, оскільки, завдяки ним партнери з інших країн зможуть запропонувати Польщі газ, у тому числі, придбаний у «Газпрому».

Польська державна компанія зазначила, що до кінця 2020 року з’явиться газовий інтерконектор на польсько-українському кордоні (дозволить імпортувати понад 7 млрд куб. газу). Через рік буде введено в експлуатацію газовий інтерконектор на кордоні між Польщею та Литвою, а також між Польщею і Словаччиною. У 2022 р. заплановане відкриття інтерконектора, що з’єднає польську і чеську газотранспортні системи. Окрім того, до 2022 р. розбудують СПГ-термінал в м. Свіноуйсьце, що зможе прийняти 7,5 млрд куб. газу.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

Читайте також: МЗС Польщі попрощається з усіма дипломатами, які закінчили виші в Росії, – ЗМІ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:52 :45