середа, 17 січня, 2018, 14:44 Політика
Деокупаційний законопроект, ухвалений у першому читанні, суперечить Конституції, – Шишкін

Текст законопроекту про деокупацію, який затвердили ще в першому читанні, суперечить Основному закону держави, адже вводить нову неконституційну форму.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив суддя Конституційного суду України у 2006-2015 роках Віктор Шишкін.

На його думку, говорячи про критику опозиціонарема деокупаційного законопроекту, спочатку потрібно визначитись, хто у країні справді є опозиціонерами. Адже в «Опоблоку» зовсім інше бачення документа, ніж, наприклад, у «Самопомочі».

«Тому аналізуючи цей законопроект, слово «опозиціонери» не може узагальнювати різне бачення», – підкреслив Шишкін.

Він розповів: щоб оцінити законопроект про деокупацію, варто визначити філософію та мету закону, аби з‘ясувати, що нового він може нести для країни. Окрім того, слід розібратись, чи його положення відповідають нормам Конституції.

«Коли потрібно пропіаритись, у нас всі про неї турбуються, та тільки-но доходить до конкретики, вони забувають про конституційні положення», – зауважив експерт.

Адже, за його словами, текст документу, ухвалений у першому читанні, суперечить Основному закону держави, бо вводить неконституційну форму.

«У нас є чітке визначення воєнного та надзвичайного станів. Та раптом виникає якась нова категорія, яка суперечить Конституції, та органи, що не відповідають законодавчому блоку, відрегульованого законом про порядок введення воєнного стану та стану про оборону. Повноваження ж президента випливають і з Конституції, і з цих двох законів. Та тут я взагалі їх не бачу. Адже, якщо раніше він ховався за якимось керівником АТО, то тепер – за об‘єднаним штабом», – зазначив Віктор Шишкін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:29 :35