Новини » Політика 17 січня, 2018, 17:31
Александер Вінніков: Реформи в Україні мають істотний прогрес, але не є незворотними
Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков. Фото: Андрій Сніжко/ZIK
Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков. Фото: Андрій Сніжко/ZIK

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков оцінив хід реформаційного процесу в Україні, визначив спільні загрози для України і НАТО, та розповів про підтримку нашої країни на шляху подолання безпекових викликів.

Під час круглого столу «Загрози безпеці України та інших країн регіону Східного партнерства й можливі відповіді на них», що відбувся в Києві в інформагенції «Укрінформ», 16 січня, повноважний представник НАТО Александер Вінніков розповів, які можливості протидії російській загрозі вбачає Північноатлантичний альянс.

Мова йде про посилення своїх сил та присутності у Східній Європі, через створення міжнародних бойових формувань, через спільні навчання. Такі опції стосуються й діяльності НАТО в Україні, де ця інституція також активно докладає зусиль та ресурсів для підтримки українських реформ, розробки сучасного законодавства, зокрема й такого, яке б сприяло імплементації стандартів НАТО в Україні, розвитку професійних навичок, освіти громадян, боротьби з корупцією.

Він також додав, що НАТО інвестує близько 40 млн. євро на розвиток критичних потреб України: кібербезпеки, систем військової комунікацій та командного контролю, медичної реабілітації, логістики, розвідувальної діяльності.

«Україна має дуже амбітні цілі – імплементувати стандарти та принципи НАТО до 2020 року. Наша присутність тут спрямована на допомогу в їх досягненні. Ми віримо, що реформи в Україні, мають істотний прогрес, особливо в оборонному секторі. Але вони ще не є незворотними, тож більше уваги потрібно спрямувати на те, щоб зробити їх системними та всеосяжними», – заявив пан А.Вінніков.

Він вважає, що для успіху реформ, зокрема в оборонному секторі, має бути впроваджено громадський контроль та нагляд за їх просуванням. Також важлива взаємодія між різними інституціями всередині держави та співпраця з міжнародними партнерами. А власне для переходу на стандарти НАТО Україна має запровадити в армії насамперед українські стандарти.

«Україна у довготривалій перспективі є важливим партнером НАТО, і вона робить суттєвий внесок в місію та операції НАТО. Вже 20 років відбуває чітка кооперація, ювілей якої ми відзначали в минулому році. Саме тому Україна залишається пріоритетним партнером для НАТО. Саме тому ми будемо продовжувати міцну політичну та практичну підтримку українських суверенітету, незалежності та реформаторських зусиль», – підсумував представник НАТО в Україні.

Свою позицію щодо загроз Україні та поглибленню міжнародної співпраці також висловив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Андрій Сніжко,
для IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:38 :09