середа, 17 січня, 2018, 19:22 Політика
Адвокат: За справу грошей Януковича Луценкові може загрожувати кримінальна відповідальність

Закон про прокуратуру не передбачає взагалі права генерального прокурора засекречувати будь-який вирок та рішення суду. Тому в майбутньому, при об’єктивному розгляді саме цієї справи, генпрокурора можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Таку думку висловив адвокат Леонід Сіваков у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Під час свого звіту на засіданні оборонного комітету ВР Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вирок Краматорського суду щодо спецконфіскації коштів Януковича був засекречений через те, що одночасно в Генпрокуратурі продовжується слідство щодо десятків справ організованих злочинних угрупувань Януковича в різних його конфігураціях.

Натоміть правозахисник зауважив, що є стаття 517 Кримінально-процесуального кодексу України, де конкретно вказано, що процесуальне рішення не може бути засекреченим.

«По суті, винесення публічного вироку суду не може бути засекречене взагалі. Тому я порадив би Юрію Луценку переглянути повноваження генерального прокурора України», – прокоментував Леонід Сіваков.

Дійсно, додає адвокат, у генерального прокурора є можливість видати наказ, який може нести якийсь режим утаємниченості. Але навряд чи вироки українських судів можуть до цього належати.

«Закон про прокуратуру не передбачає взагалі права генерального прокурора засекречувати будь-який вирок та рішення суду. Відтак, згідно із законодавством, Юрій Луценко діє не в передбачений для генпрокурора України спосіб і виходить за межі своєї компетенції.

Тому я як юрист впевнений, що в майбутньому, при об’єктивному розгляді саме цієї справи, Генпрокурора можуть притягнути до кримінальної відповідальності», – підсумував Леонід Сіваков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:14 :12