Новини » Політика

Орєшкін: Путін намагається перед виборами сформувати собі образ миротворця

За заявою президента РФ Володимира Путіна про повернення Україні озброєнь і військової техніки ЗСУ (авіації, бронетехніки і кораблів), що залишилися в окупованому Криму, стоїть бажання сформувати собі образ миротворця перед виборами.

Про це у своєму блозі на сайті «Апостроф» пише російський політолог Дмитро Орєшкін.

На його думку, це важливо, «тому що зрозуміло, що на нову серйозну наступальну операцію ресурсів нема, тим більше перед виборами. Путін намагається зафіксувати нову геостратегічну позицію, коли Крим відрізаний, а Донбас підвішений, і це вважається стабільним варіантом, який Путіна влаштовує».

«Ідеальним варіантом було б, звісно, втиснути Донбас назад до складу України, щоб Петро Порошенко платив за «розбитий посуд», однак і нинішній варіант Путіна теж влаштовує. Точно його не влаштовують ідея повернення Криму й ідея інкорпорації Донбасу в Росію», – підкреслив політолог.

Нагадаємо, 11 січня на зустрічі з керівниками російських друкованих ЗМІ та інформаційних агентств Путін заявив, що Росія готова продовжити процес передачі військового майна і техніки Україні.

На думку голови громадської ліги «Україна–НАТО» Сергія Джерджа, погоджуватися на цю пропозицію – не в інтересах України.

А президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар вважає, що заява Путіна про повернення Україні ОіВТ з Криму має на меті домогтися пом’якшення економічних санкцій Заходу проти Москви, введених за захоплення і анексію півострова.

Також нагадаємо, у квітні 2014-го між Росією й Україною було досягнуто принципової домовленості про виведення всіх українських кораблів і літаків з Криму. Всього ВМС України планувалося повернути близько 70 бойових кораблів і суден.

Однак 5 липня 2014 року Росія призупинила передачу військової техніки з Криму Україні, посилаючись на дії українських силовиків на сході України.

У Криму залишилися 35 українських кораблів, катерів і суден забезпечення, в тому числі корвети «Тернопіль», «Луцьк», «Хмельницький», ракетний корвет «Придніпров’я», корабель управління «Славутич», морські тральщики «Чернігів» та «Черкаси», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», підводний човен «Запоріжжя».

Читайте також: Знаменитий український генерал розповів, як змусити Росію піти з Донбасу

Також на території Криму залишилися літак БЕ-12 і вертоліт Мі-9.

За даними на 2016 рік, ВМС України були найслабшим військовим флотом в акваторії Чорного моря; вони суттєво поступалися російському, румунському та болгарському ВМФ, незначно переважаючи грузинську берегову охорону.

Читайте також: Путін зробив Заходу чіткий сигнал щодо УкраїниLoading...