вівторок, 16 січня, 2018, 14:51 Суспільство
Вертеп на «нулі»: як штурмовики в АТО зустріли свята
  • Фото: Прес-служба Оперативного командування «Захід»
  • Фото: Прес-служба Оперативного командування «Захід»
  • Фото: Прес-служба Оперативного командування «Захід»
  • Фото: Прес-служба Оперативного командування «Захід»

Окрема гірсько-штурмова бригада зараз перебуває в зоні АТО, у Луганській області. Але навіть фронтові небезпеки та складнощі військового побуту не завадили гірським штурмовикам святкувати Різдво, як це вони робили в себе вдома – весело, зі співами, з колядками, вертепним дійством.

Про це повідомляє прес-служба Оперативного командування «Захід».

Як зазначається у повідомленні, для цього військовослужбовці бригади добровільно створили невеличкий творчий пісенний колектив однодумців. Ще за два тижні до Різдва ці солдати й офіцери (представники різних підрозділів частини) у вільний від служби час збирались у приміщенні, де була розташована невеличка капличка, і проводили щоденні репетиції майбутньої вертепної ходи.

До справи вони підійшли дуже серйозно і відповідально. Був написаний сценарій, розподілені ролі, виготовлена оригінальна вертепна зірка (обов’язковий атрибут кожного різдвяного вертепу). Ці творчі військові ентузіасти, а саме лейтенант Володимир Степа, старший сержант Григорій Федорюк, молодший сержант Тамара Довгич, молодший сержант Юлія Яковлєва, старший солдат Ярослава Штука, солдат Мирон Луцак (який, до речі, будучи майстром з золотими руками сам зробив вертепну зірку), солдат Василь Левицький підготувались до святкування Різдва, як професійні артисти. А через кілька днів до них долучились музиканти військового оркестру. І справа вартувала того.

Коли 6 січня в небі засяяла різдвяна зірка, цей маленький творчий «спецпідрозділ», такий собі «зведений вертеп Збройних сил України», як колядників у формі жартома називали солдати, рушив по частині, заходячи у кубрики, казарми, кабінети, щоб привітати з Різдвом військовослужбовців бригади.

«Бачили б ви, якою радістю світились обличчя солдатів та офіцерів, коли вони бачили, як до них, наче у далекому дитинстві, являється справжній вертеп зі всіма атрибутами (три царі, янголи, зірка). Військові в цей момент подумки вертались додому, до своїх сімей, і на короткий час психологічно відпочивали від війни на Донбасі. Бо вертепне дійство, колядки, релігійні пісні, душевно виконані трьома ангелами (в ролі яких були військові ЗСУ Тамара Довгич, Юля Яковлєва, Ярослава Штука), давало таку розраду», – зазначають у прес-службі Оперативного командування.

На другий день цей військовий вертеп у повному складі рушив вітати побратимів у інші підрозділи бригади, в тому числі й ті, що стояли на передовій. Адже на «нулі» служити найважче і моральна підтримка тим, хто несе службу у бліндажах та траншеях, украй потрібна.

А під час цієї поїздки дорогою в черговий підрозділ ОГШБр в одному із сіл військовий вертеп пересікся з вертепом цивільним.

«Так, на Донбасі в багатьох населених пунктах люди розмовляють українською мовою, плекають і бережуть українські традиції та культуру. Тому якби не старались у Кремлі, «русский мир», «духовние скрепи» тут не пройдуть. Місцеві донбаські вертепники дуже радо вітали вертепників військових. Прямо на вулиці відбувся такий собі імпровізований пісенний «батл» вертепів. Військові колядники настільки сподобались місцевим мешканцям, що творчий колектив бригади офіційно запросили на фестиваль вертепів Донецької області «Різдвяний передзвін», де артисти у пікселі своїм бадьорим виступом зірвали шквал овацій», – зазначають у прес-службі Оперативного командування.

Під час колядування, з давніх-давен було заведено, що господарі хати, до яких з привітаннями завітали вертепники, давали в якості «плати» за добрі побажання і співи якісь символічні копійки. Це також частина вертепної традиції. І у казармах солдати також жартома віддячували військовим колядникам подарунками чи давали символічну копійчину. І жарти жартами, але колядники зібрали 1300 гривень. На цю суму були закуплені запчастини для медичного та чергового автобусів

«Свята пройшли, почались робочі бойові будні. Але заряд позитиву та добра, частку тепла домашнього вогнища, що подарували своїм побратимам військові вертепники, дає наснагу і сили для подальшого виконання бойових задач під час АТО», – зазначається у повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 19:19 :16