вівторок, 16 січня, 2018, 18:55 Економіка
Василь Фурман: 190 млрд грн кредитів «Приватбанку» сьогодні не обслуговуються

Ми знаємо, що кредити у «Приватбанку» видавалися компаніям, які фактично не працювали, були новоствореними. І по великій мірі, сьогодні ці кредити взагалі не обслуговуються. Я нагадаю глядачам, що це близько 190 млрд гривень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) телефоном заявив член наглядової ради НБУ Василь Фурман.

Коментуючи результати незалежного розслідування компанії Kroll, які підтвердили, що ПАТ «Приватбанк» було об’єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, гість програми зазначив, що Генеральна прокуратура України разом з іншими силовими органами проводить свої власні розслідування щодо «Приватбанку».

«Особливо це розслідування пов’язане з діями колишнього керівництва та акціонерів «Приватбанку». Адже ми добре знаємо, як видавалися кредити. Зокрема, вони видавалися компаніям, які фактично не працювали, були новоствореними. І по великій мірі, сьогодні ці кредити взагалі не обслуговуються. Я нагадаю глядачам, що це близько 190 млрд гривень. А це величезна сума коштів, яку колишні акціонери мають повернути «Приватбанку» та державі Україна», – заявив член наглядової ради НБУ.

Василь Фурман додав, що розслідування компанії Kroll будуть передані та й мають передатися Генпрокуратурі для власного розслідування.

«Я зараз не можу сказати, чи вже передалися, адже ця інформація сьогодні є оприлюднена і все суспільство отримало цю інформацію. Але я також хотів би звернути увагу глядачів, що те, що ми сьогодні говоримо про «Приватбанк» – це те, що було до 2016-го року. Натомість сьогодні «Приватбанк» докапіталізований державою, він є повністю платоспроможний і повністю виконує свої функції. Ніяких ризиків немає, навпаки, банк ефективно розвивається» – наголосив гість програми.

Член наглядової ради НБУ додав, що щодо «Приватбанку» сьогодні стоїть лише одне завдання – ­повернути гроші, які незаконно видавалися колишніми акціонерами та власниками цього банку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:24 :16