вівторок, 16 січня, 2018, 11:07 Політика
У нинішній ситуації будь-хто може «зловити політичну хвилю», – політтехнолог

Нинішні рейтинги підтримки різних політичних сил можна назвати «рейтингом карликів», адже ніхто не зміг далеко відірватись від мітки 10%. У такій ситуації будь-хто може «зловити хвилю» і стати людиною, яку підтримає суспільство.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорили політтехнолог Сергій Гайдай та народний депутат України Мустафа Найєм.

«Сьогодні політичний процес в Україні описується одним словом – це політична криза. Нинішня політична криза дуже схожа на революційну ситуацію. Широка політична криза – це неспроможність політичного класу відповідати запитам часу, суспільства», – каже Сергій Гайдай.

Він переконаний, що у такій ситуації дуже важко знайти будь-якого політика, який би подобався громадянам. Мовляв, будь-хто може подобатися лише якісь невеличкій частині суспільства.

«Я останнім часом займався різними соціологічними дослідженнями, сам замовляв деякі або ж був причетний до їх формування. Коли я давав завдання для соціологічної компанії, вони сказали мені, що більшість досліджень проводяться за форматом «face to face», тобто приходять з анкетою до громадян додому», – розповідає політтехнолог.

На його думку, таким чином більша частина політизованих громадян у великих містах залишаються недосяжними, адже зараз мало хто може сказати, що до них приходили з такими опитуваннями.

«Соціологів доволі рідко пускають у великі багатоквартирні будинки, тому такі дослідження ідуть у провінції. Тому доводилось навіть узгоджувати певну методику, частково досягаючи людей за допомогою мобільного зв'язку», – зауважив експерт.

Він зазначив, що нинішні рейтинги українських політиків можна сміло назвати «рейтингом карликів», адже у нікого немає рейтингу довіри, який би відривався від 10%, а це дуже мало. На його думку, у такій ситуації будь-хто може «зловити хвилю» і стати людиною, яка сподобається суспільству.

«Громадянам не подобається взагалі весь політикум», – наголосив народний депутат України Мустафа Найєм.

Він переконаний, що таке відчуття накопичувалось дуже багато років. Тому сьогодні будь-який несистемний політик має шанс отримати підтримку тільки через те, що він не належить до тих, кого більше за інших ненавидять.

«Кинувши виклик, у будь-якого політика не з так званого істеблішменту буде шанс. Сам факт того, що він може кинути виклик, може стати фактором того, що ця людина може «зловити хвилю», – зазначив нардеп.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 10:20 :24