вівторок, 16 січня, 2018, 23:44 Політика
Президент готує ґрунт для виправдання за законопроект про Антикорупційний суд, – Підлісецький
ZIK
ZIK

Можливо, Порошенко підготував зустріч із дипломатами, щоб виправдати свій законопроект про Антикорупційний суд, який був розкритикований, оскільки не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії.

Таку думку висловив народний депутат України Лев Підлісецький в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Народний депутат припускає, що Петро Порошенко підготував зустріч із дипломатами спеціально, щоб виправдати свій провал у підготовці законопроекту про Антикорупційний суд.

«Найближчим часом має відбутися зустріч Президента України з керівником МВФ, і там будуть ставити питання, передусім, щодо створення Антикорупційного суду, а саме чому досі немає прогресу. Можливо, Порошенко підготував зустріч із дипломатами, що виправдати свій законопроект про Антикорупційний суд, який був розкритикований, оскільки не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії», – припускає Підлісецький.

Насправді, додає депутат, в будь-якому гарному законопроекті можна прописати кілька пунктів, які не дозволять згодом втілити цей законопроект. Це сталося і з президентським законопроектом, до якого МВФ написали 3 сторінки зауваження.

«Зазначалося про занадто жорсткі вимоги до кандидатів на посади у Антикорупційний суд. Це ніби добре, коли ми ставимо таку високу планку очікувань, але чи взагалі знайдемо тоді кандидатів? Адже так можна роками їх шукати, а протягом цього часу закон про Антикорупційний суд так і не буде втілений», – зауважив Підлісецький.

Окрім цього, додає він, не визначено скільки мінімально має бути суддів, щоб Антикорупційний суд почав працювати. Тобто, якщо немає повністю сформованого штату суддів, а їх там має бути досить багато, суд не почне працювати.

«Також є питання щодо визначення юрисдикції Антикорупційного суду. Адже Президент запропонував законопроект, де передбачено розгляд величезної кількості судових позовів, які передаватимуться зокрема і від МВС. А це означає, що суд можуть «завалити» дрібними позовами, щоб він не мав часу займатися великими корупційними справами», – застеріг Лев Підлісецький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 07:27 :09