вівторок, 16 січня, 2018, 9:51 Світ
МЗС Польщі попрощається з усіма дипломатами, які закінчили виші в Росії, – ЗМІ
Яцек Чапутович  Фото: VASSIL DONEV /PAP/EPA
Яцек Чапутович Фото: VASSIL DONEV /PAP/EPA

Однією з головних причин відставки міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського було небажання змінювати кадрову політику в польському МЗС.

Про це повідомляє RMF.FM з посиланням на власні джерела.

За даними видання, колишній міністр виступав проти звільнень у Міністерстві закордонних справ та приймання нових працівників без дипломатичного досвіду.

Як підкреслює RMF.FM, новий міністр закордонних справ Польщі проводить абсолютно іншу кадрову політику. Зокрема, Яцек Чапутович попрощається зі «старими» працівниками – переважно випускниками Московського державного інституту міжнародних відносин (МГІМО) і прийме на роботу нових дипломатів, навіть з нижчою кваліфікацією.

Яцек Чапутович, ще будучи заступником міністра, знизив вимоги під час останнього конкурсу на дипломатичну та консульську служби та звільнив тодішнього директора Дипломатичної академії Артура Гаразима.

МЗС Польщі в коментарі для RMF.FM підтвердило, що під час конкурсного іспиту прохідний бал був знижений. Проте прес-служба міністерства пов’язує це з тим, що останнє тестування було набагато складніше, ніж рік тому.

Нагадаємо, що міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського було звільнено з посади 9 січня, а новим міністром призначено Яцека Чапутовича.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 20:15 :30