вівторок, 16 січня, 2018, 20:05 Політика
Крулько: Закон про деокупацію встановить нову правову модель

АТО не може відбуватися три роки, і не може СБУ бути на чолі процесу, коли йде реальна війна. Відтак після прийняття закону запрацює нова правова модель, яка буде називатися «відсіч і стримування російської агресії».

Таку думку висловив народний депутат України Іван Крулько у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Народний депутат підкреслив, що законопроект про деокупацію є ключовим на цій парламентській сесії, яка завершується цього тижня.

«Я погоджуюся з тим, що на перший погляд цей законопроект здається ненаповнений жодним змістом, і в ньому немає відповіді, як Україна буде деокуповувати Донбас і Крим. Але це є рамковий законопроект, і його рамковість важлива в тому сенсі, що ми встановлюємо і фіксуємо правову позицію України щодо того, що відбувається на Донбасі», – пояснив Крулько.

Так, у законопроекті чітко визначається Росія як агресор та окупант. Але не у тому варіанті проекту, який подав Президент України, оскільки він подав відверто слабкий та пустий документ. Проте до другого читання завдяки десяткам поправкам від різних політичних сил вдалося змінити багато важливих моментів.

«Безумовно, цей закон змінює правову модель. Зокрема АТО не може відбуватися три роки, і не може СБУ бути на чолі процесу, коли йде реальна війна. Відтак запрацює нова правова модель, яка буде називатися «відсіч і стримування російської агресії», – пояснив народний депутат.

Ще один важливий аспект, додає він, це легальне використання Збройних сил України. Адже коли тривала АТО, парламент змушений був приймати закони, які дозволяли б в такому статусі використовувати ЗСУ.

«Цей закон встановить правову можливість використання ЗСУ для відсічі агресії на Донбасі та інших територіях України. Щодо Криму, то ми мусили приймати універсальний закон – і для Криму, і для Донбасу. Адже з правового погляду немає різниці, яким чином окупований Крим і Донбас, оскільки і там, і там відбулася агресія та окупація.

Однак незважаючи на те, що депутати домоглися згадки про Крим у цьому законі, де зазначено, що АР Крим та Севастополь є окупованими територіями, проблема в тому, що цей закон не розповсюджує ті самі механізми на Крим, що і на окуповані райони Донецької та Луганської областей, і це є мінусом.

«Використовувати ті самі механізми до Криму, що і до окупованого Донбасу, не погодилася Адміністрація Президента, їхня позиція була чітко висловлена. Відтак потрібно поставити питання саме до влади, чому вони розділяють Крим і Донбас?», – зауважив Іван Крулько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 23:18 :50