вівторок, 16 січня, 2018, 11:57 Світ
Історичні зміни на Балканах: Македонія нарешті помирилася з Болгарією
Фото: tvn24.pl
Фото: tvn24.pl

Македонський парламент у понеділок ратифікував договір Македонії з Болгарією «про добросусідством, дружбу та співпрацю». Угода спрямована на подолання історичних суперечок у регіоні, де ще досі існує багато етнічних і територіальних конфліктів.

Про це повідомляє TVN.

У новому договорі обидві сторони взаємно відмовляються від територіальних претензій, і Болгарія зобов’язується підтримувати зусилля Македонії, спрямовані на вступу до Європейського союзу і НАТО. Також передбачається «об’єктивний» аналіз спільної історії, яка – як зазначає Associated Press, – може привести до змін у шкільних підручниках. Підписання цього договору, було умовою Софії, щодо початку переговорів про вступ Македонії до Європейського Союзу.

Важливим елементом договору є компроміс щодо македонської мови. Сторони взяли на себе зобов’язання офіційно визнати назву мови, якою розмовляють в Македонії. Впродовж багатьох років болгарська наука стверджувала, що македонська мова – це лише діалект болгарської мови. Цю позицію підтримували й політики.

Македонська опозиційна партія WMRO-DPMNE не брали участі в голосуванні про ратифікацію договору, на знак протесту проти арешту шести своїх депутатів за підозрою в участі у нападі минулого року на парламент, метою якого було не допустити до створення уряду соціал-демократа Зорана Заева. WMRO-DPMNE виступила проти ратифікації, вважаючи, що договір є «капітуляцією» і має «серйозні недоліки», й головне не містить ніяких згадок, що визнають існування македонської меншини в Болгарії.

Болгарська сторона вже ратифікувала угоду.

Переклад з польської Андрія Павлишина, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 03:20 :02