вівторок, 16 січня, 2018, 22:45 Політика
Експерт: Деокупаційний закон можуть використати для втручання у політичні процеси в Україні

Законопроект про деокупацію суттєво, небезпечно та невиправдано розширює повноваження та можливості Президента та виконавчої гілки влади. До того ж, ці права надаються, по суті, в обхід Конституції України,і можуть бути використані не тільки з метою організації оборони та відсічі збройної агресії, але й для втручання у політичні процеси України.

Про це зауважив політолог Андрій Золотарьов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Експерт зазначив, що порівняно з першим читанням, законопроект про деокупацію Донбасу став більш якісним, але кардинально він нічого не змінить. І якщо говорити про деокупацію та реінтеграцію, то цих завдань він не вирішить.

«Деокупаційний» законопроект суттєво розширює повноваження Президента. Також очевидно, що цей законопроект є гібридним. Тому постає питання, чи спробує Президент скористатися цим законопроектом, який розширює його повноваження?», – зауважив Золотарьов.

Політолог пояснює, що будь-яким інструментом можна скористатися як з добрими намірами, так і з власними корисними цілями. Така ж ситуація і з цим законом.

«Дійсно, треба констатувати, що законопроект про деокупацію суттєво, небезпечно та невиправдано розширює повноваження та можливості Президента й виконавчої гілки влади. До того ж, ці права надаються, по суті, в обхід Конституції України, і можуть бути використані не тільки з метою організації оборони та відсічі збройній агресії, але й для втручання у політичні процеси України – і це факт», – констатував Андрій Золотарьов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 06:44 :24