вівторок, 16 січня, 2018, 14:50 Політика
Депутати не ризикнуть провалити президентський законопроект про деокупацію, – Голобуцький

У парламенті неможливо ухвалити жодне рішення без «Народного фронту» чи «Блоку Петра Порошенка». Тому й зараз не вдається проголосувати за жодну правку щодо закону про деокупацію, адже ці політсили не підтримують корективи.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Без провладних фракцій – «Народного фронту» чи «Блоку Петра Порошенка» – жодне рішення у парламенті ухвалити неможливо. Оскільки вони підтримують закон про деокупацію без жодних правок, за нього проголосують, коли усі депутатські корективи будуть провалені.

«Правки не отримують підтримки, тому що їх пропонують ті політичні сили, які не мають можливості їх проголосувати», – пояснив Голобуцький.

На його думку, депутати все ж не ризикнуть не проголосувати за закон навіть із «пропогандистьської точки зору». Адже Росія тоді лише аплодуватиме такому рішенню ВР.

«Тому, думаю, що все ж його таки проголосують, проваливши перед цим більшість правок», – переконаний політтехнолог.

У свою чергу політолог Олександр Солонтай додав: суспільство приділило стільки уваги деокупаційному законопроекту через те, що його хотіли зробити нерамковим. Дискусія щодо цього якраз і триває у залі Верховної Ради.

«Якщо б він був рамковим, там би визначалися лише загальні поняття – агресор, потерпілої від нього країни, питання непідконтрольності території чи суб‘єктів зовнішнього впливу. Та якби йшлося лише про ці речі, за документ голосували б і опозиційні фракції», – переконаний Солонтай.

Та, за наполяганням «певних фракцій і сторін», у документ вносились «роз‘єднані» положення, які виходили за межі консолідованих рамок. Тож зараз може бути два варіанти розвитку подій – або справді усі правки відхилять та повернуться до первинного варіанту президентського подання, або ж в документ включать лише ті корективи, які запропонували «Народний фронт» та «БПП».

«Самопоміч» та «Батьківщина» заявили, що вони не схильні голосувати за законопроект із тими пунктами, які є принциповими для «БПП» та «Народного фронту». Таким чином у них немає предмету для торгу. Виходить, що компромісу, який вдалось досягнути у комітеті, не погодили на рівні керівників політичних фракцій», – зауважив Солонтай.

Тому, за його словами, зараз відхиляються і погоджені правки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:23 :24