вівторок, 16 січня, 2018, 15:50 Політика
Деокупаційний закон потрібен для будівництва держави, – Солонтай

Деокупаційний закон потрібен для зовнішньополітичної роботи та державного будівництва. Він ніяк не може змінити життя мешканців окупованих регіонів. Тому парламентарям потрібно це визнати, паралельно працюючи над іншими законопроектами, які справді стали б корисними для українського населення у ОРДЛО.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Олександр Солонтай.

Швидше за все, законопроект про деокупацію необхідний для зовнішньополітичної роботи, адже він ніяк не вплине на нинішнє життя простих громадян.

«Він потрібен для дипломатії чи визначення державного будівництва. Людям із того ніякої практичної користі», – переконаний Солонтай.

Однак, коли у законопроекті починає йтися про конкретні механізми впливу та участі громадян, у Раді виникає найбільша дискусія.

«На мою думку, ВР працювала нормально протягом останніх двох років, коли потрібно було ухвалювати спеціалізовані закони. Так потрібно рухатись і надалі», – підкреслив експерт.

Тому, на його думку, у законопроект про деокупацію не потрібно включати жодні спеціальні норми. Слід чітко заявити, що він важливий для будівництва країни, адже є необхідним для наведення ладу із кордонами та державною суб‘єкністю, а не для зміни життя мешканців ОРДЛО.

«Паралельно ж можна запускати законопроекти, які б покращували перетин КПП, роботу із документацією, доступ до вищих та середніх навчальних закладів. Хоча цього року уже були зроблені суттєві кроки вперед. Якби працювали за спеціалізованими кроками, не було б і таких дискусій», – переконаний політолог.

Водночас експерт вважає: неголосування за правки пов‘язане із позицією західних партнерів. Адже вони були ознайомлені із текстом, ухваленим ще у першому читанні.

«З точки зору дипломатичної підтримки, що її має Україна, вони не вимагали від нас подібного законопроекту – це суто українська ініціатива. Тому із великою осторогою дивляться на те, що ухвалюється. Та тут зважати на думку Заходу щодо цього – питання уже державного суверенітету. Краще б український парламент звертав увагу на позицію Заходу у питанні Антикорупційного суду», – зазначив Олександр Солонтай. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:03 :07