вівторок, 16 січня, 2018, 13:42 Політика
БПП і НФ мали домовленість щодо неподання двох законопроектів, – Якубін

Перемовини між БПП та «Народним фронтом» з приводу того, на яких умовах вони зможуть проголосувати за законопроект про деокупацію Донбасу, тривають.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Олексій Якубін.

Сьогодні, 16 січня, Верховна Рада почала розгляд президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Політолог Олексій Якубін зауважив, що міжнародні партнери України не підтримували цей законопроект.

«Але я так розумію, що йдуть перемовини між БПП та «Народним фронтом» з приводу того, на яких умовах вони зможуть проголосувати за цей законопроект. Наскільки нам було відомо, «Народний фронт» намагався підняти ще одне так зване питання – щодо колаборантів. БПП, буцім, домовився з «Народним фронтом», що він частково буде готовий проголосувати за цей законопроект, але в обмін на те, що «Народний фронт» не буде піднімати інший законопроект. Тому я не виключаю, що є і цей момент домовленостей», – заявив гість програми.

Політолог також звернув увагу на процес перегляду законопроекту про деокупацію Донбасу у Раді:

«Поки що все йде спокійно, ми не бачимо димових шашок. Але я не виключаю, що за лаштунками ми можемо побачити деяку зміну позицій наших міжнародних партнерів. Чому? Бо ми знаємо, що частина міжнародних організацій вже висловилися проти цього законопроекту. Наприклад, ООН. Там дуже активно артикулювали, що вони не вважають, що саме цей законопроект вирішить проблему з соціальними правами наших громадян. Вони не вважали за потрібне його ухвалення. Була думка, що хтось хоче зробити на цьому якийсь піар. І зараз ми бачимо, що наші депутати намагаються це зробити» – каже експерт.

Читайте також: Перемога Порошенка на виборах стала початком його політичного кінця

Олексій Якубін додав, що «заручником» законопроекту про деокупацію Донбасу може стати і місія ОБСЄ.

«Якщо ми визнаємо ці території окупованими, ми визнаємо там проголошені «ЛДНР» як окупаційні адміністрації, які інспіровані в РФ. А це означає, що ОБСЄ у старому форматі вже не зможе там діяти. Тому мені здається, що деякі народні депутаті не прораховують такого сценарію, коли міжнародні організації відмовляться займатися моніторингом. Наші політики також не думають і про Нормандський формат»,– зазначив гість програми.

Читайте також, Законопроект про реінтеграцію Донбасу жахає: головні загрози

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:38 :54