вівторок, 16 січня, 2018, 19:10 Політика
Білецький про законопроект щодо деокупації Донбасу: На виході отримали «пшик»
Білецький про законопроект щодо деокупації Донбасу: На виході отримали «пшик»
Білецький про законопроект щодо деокупації Донбасу: На виході отримали «пшик»

Законопроект щодо деокупації Донбасу має кілька позитивних норм, проте він залишається незмістовним та сирим.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Білецький.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України не встигла розглянути всі правки до законопроекту про деокупацію Донбасу і завтра продовжить розгляд законопроекту із правки №483. Нардепам залишилось розглянути близько 200 поправок.

Андрій Білецький зазначив, що законопроект щодо деокупації Донбасу – за задумом дуже важливий, проте «на виході» вийшло те, «що називається пшиком».

«За великим рахунком, ми могли сподіватися, що це буде дорожня карта деокупації, отримали законопроект – так, із декількома дуже позитивними нормами. Ми ставимо з голови на ноги питання підпорядкування, власне кажучи, АТО – від СБУ військовим передаємо, ми визнаємо формально окупанта… Фактичний стан речей має тепер хоч якесь законодавче підтвердження. З іншого боку, цей законопроект залишився, мало того, що незмістовний, він ще й сирий», – вважає Андрій Білецький.

Політик зауважив, що для нього надзвичайно важливим було питання щодо правок, адже від цього залежало, чи голосували би депутати-націоналісти, й Андрій Білецький серед них, за законопроект.

«Це, насамперед, чітка заборона на торгівлю і будь-які економічні операції з окупованими територіями. Ці правки відхилені, і в законопроекті жодної заборони, що б нам не казали, немає. Кабінет Міністрів визначає. Зараз Кабінет Міністрів посилається на рішення РНБО про заборону торгівлі із так званим ОРДЛО, але завтра може бути інше рішення РНБО і торгівля відновиться», – наголосив нардеп.

Гість програми також звернув увагу на те, що фактично питання Криму винесене за рамки законопроекту.

«Відповідно, винесене питання початку окупації. Якщо ми говоримо про міжнародні інституції, можливі суди тощо, то дати окупації немає, тому що про Крим мови не ведеться. Це питання надзвичайно важкі, і жодної відповіді на них ми сьогодні не отримали», – заявив Андрій Білецький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:01 :13