понеділок, 15 січня, 2018, 10:40 Економіка
Мін'юст розробив онлайн-систему для убезпечення від рейдерства, – Бернацька

В Україні жертвами рейдерських захоплень може стати будь-яке підприємство, якщо воно не реєструє договори оренди в електронній базі даних. Тому Міністерство юстиції розробило онлайн-систему реєстрації, завдяки якій можна, не виходячи з дому, оформити усі документи.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) говорила перший заступник Міністра юстиції України Наталія Бернацька.

«При Міністерстві юстиції працює антирейдерська комісія, яка безпосередньо реагує на порушення у сфері реєстрації бізнесу. Наприклад, таким чином було врятовано від захоплення підприємство «Нива», у якого рейдери намагалися забрати врожай.  Наші експерти допомогли аграріям правильно зареєструвати договори оренди землі, що їх і захистило», – розповіла Бернацька.

За її словами, в Україні жертвами рейдерських захоплень може стати будь-яке підприємство, якщо воно не реєструє договори оренди в електронній базі даних.

«Мінюст розробив онлайн-систему реєстрації і відтепер не треба йти до реєстратора і заповнювати документи. Можна просто відкрити комп’ютер, відсканувати договір оренди, завантажити його туди, підписати електронним цифровим підписом і на сто відсотків себе захистити від рейдерства», – сказала вона.

Також вона розповіла про сервіс «смс-маяк», який може надійно захистити бізнес та майно в Україні.

«Ми розробили онлайн-сервіс, який називається «смс-маяк». Якщо з вашим майном, нерухомістю, бізнесом намагаються щось зробити у державному реєстрі, то вам одразу прийде смс-повідомлення і ви будете про це знати.  Тому, той, хто стежить за своїм майном та бізнесом і розуміє, що можуть відбуватися якісь атаки, замовляє цю послугу, щоб одразу реагувати на незаконні дії», – прокоментувала вона.

Якщо ж було зафіксовано такий факт, як втручання у державний реєстр, то, за її словами, потрібно одразу звертатися до Національної поліції, а також до Мінюсту, щоб подати скаргу на дії реєстратора.

«Комісія Мінюсту протягом декількох тижнів може розглянути заяву щодо можливого рейдерства і це питання можна буде вирішити набагато швидше, ніж через правоохоронні органи. Адже, якщо рейдери захопили ваше підприємство, то завдяки швидкій реакції Мінюсту, вони не зможуть витратити ваші гроші, а також продавати ваше майно чи брати кредити», –  додала Бернацька. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 02:31 :58