Новини » Політика

Купрій: Мета законопроекту про реінтеграцію Донбасу – легалізувати Мінські домовленості

Мета законопроекту про деокупацію в редакції Президента України – легалізувати Мінські домовленості та змусити Україну капітулювати.

Таку думку висловив народний депутат України Віталій Купрій в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Віталій Купрій підкреслив, що взагалі не розуміє мету законопроекту про так звану деокупацію Донбасу.

«Коли ми читаємо законопроект у тій редакції, яку подав Президент України, то мета стає зрозумілою – легалізувати Мінські домовленості та змусити Україну капітулювати. Це була однозначна вимога Путіна, яка була схвалена західними партнерами, щоб врегулювати конфлікт», – певен Купрій.

Депутат припускає, якщо включити суперечливу норму і внести патріотичну правку, то нікому цей законопроект вже не буде потрібен – ні Заходу, ні Путіну, ні пропрезидентській фракції.

До того ж, правка щодо обмеження прав людини є антиконституційною, оскільки не можна обмежувати права громадян, навіть якщо введений воєнний стан.

«У законопроекті не йдеться про деокупацію, оскільки абсолютно не прописані механізми, як це буде відбуватися. Адже потрібно не тільки заявляти про те, що Росія агресор і окупант, а й пропонувати якийсь план дій», – наголосив Віталій Купрій.

Відтак, президент мав би ввести воєнний стан принаймні в тих областях, де проходить лінія розмежування. Натомість зараз, на думку депутата, немає ніяких домовленостей, які мають обов’язкові наслідки для України, адже Мінські угоди не мають жодних юридичних підстав. 

Loading...