неділя, 14 січня, 2018, 5:41 Світ
Міносвіти РФ: автори підручника історії «неправильно» висвітлили події в Україні, бо не знали стандартів

Міністр освіти і науки Росії Ольга Васильєва пояснила висвітлення подій в одному з російських шкільних підручників історії щодо України, яке викликало обурення російських політиків, можливим незнанням авторами книжки російських стандартів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Ольга Васильєва, архівне фото

«Товариші, які робили ці підручники, мабуть, не дуже добре знали, що відбувається в історико-культурному стандарті, і, можливо, просто поспішали, бо треба було встигнути до нового навчального року», – сказала вона в інтерв’ю російському телеканалові «НТВ».

11 січня Міністерство освіти і науки Росії повідомило, що спрямувало на повторну експертизу російський шкільний підручник «Історія Росії» для 10-го класу (в Росії 11-річна середня освіта) видання 2016 року. В ньому, зокрема, в розділі про 2014 рік згадані «революція в Києві» чи «Кримський півострів, що поплив в іншому напрямку». Таку «додаткову наукову історико-культурну експертизу» має здійснити Російська академія наук і результати подати до 27 січня.

У жовтні 2017 року в Росії вирішили перевірити підручники історії щодо змалювання подій в Україні 2013–14 років стосовно «достовірності і коректності з юридичного і політичного погляду», як це офіційно бачать у Москві. Перевірки ініціював Сергій Цеков, якого Росія вважає представником від окупованого українського Криму в Раді федерації, верхній необраній палаті парламенту (його незаконно призначила на це місце встановлена Росією у Криму влада). Він, зокрема, висловив обурення згаданим російським підручником історії.

Цей підручник цілком виправдовує захоплення Криму, хоча описує це словами про «Кримський півострів, який поплив в іншому напрямку», ніж решта України. Також підручник виправдовує підтримку Росією «повстанців», як у ньому мовиться, з незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» на частині українського Донбасу, які у книжці названі «народними республіками». А воєнний самозахист України від російської агресії книжка називає «каральною операцією» проти «повстанців».

Але при цьому підручник пише, серед іншого, про те, що «революція, що почалася в Києві, стала явищем міжнародної політики». Як заявляв Сергій Цеков, так писати не можна, бо в Києві, за його словами, відбувся «кривавий путч». Голова Ради федерації Валентина Матвієнко називала це формулювання «провокаційним».

Як ухвалила тоді Рада федерації Росії, перевірка мала б стосуватися не тільки викладу матеріалу про незаконне захоплення Росією українського Криму, щоб виправдати його в очах читачів, а й повідомлень про події на материковій частині України, щоб вони відповідали офіційній риториці Москви.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 04:29 :26