неділя, 14 січня, 2018, 13:45 Події
Клименко: Росія готується до санкцій США
Яхта Романа Абрамовича Eclipse
Яхта Романа Абрамовича Eclipse

Заява президента РФ Путіна щодо повернення захоплених під час окупації Криму кораблів ВМС України може бути пов’язана з банальною потребою розміщення у Балаклавській бухті Севастополя яхт російської «еліти».

Таку думку висловив у Facebook експерт з питань судноплавства в Чорному морі, голова спостережної ради Фонду «Майдан закордонних справ», головний редактор інтернет-порталу «BlackSeaNews» Андрій Клименко.

«Через кілька тижнів вступлять в силу нові санкції США проти РФ (екстериторіальні). В першу чергу вони торкнуться політичної та бізнесової верхівки РФ. Всі вони – власники дуже хороших яхт. Уявіть собі, скільки десятків величезних і мегадорогих яхт у російських вождів, вождиків і олігархів», – зазначив він.

За словами Клименка, у холодну і штормову на Чорному морі пору року – приблизно 6 місяців – ці яхти зимують в теплих середземноморських краях. «53-метрова «Чайка» (CHAYKA, IMO: 9544619), що належить підприємству з поставок продукції Управління справами президента РФ та, за повідомленнями наших читачів, обслуговує президента РФ, в різні роки зимувала в грецькому Лаврионі або хорватському Спліті. 52-метрова UNITY (IMO: 1010181), приписувана народними інтернет-чутками прем’єр-міністру РФ, регулярно зимує в італійському містечку-марині Імперія біля Сан-Ремо», – назвав експерт деякі приклади.

«Але це яхти перших осіб, їм треба влітку бути в Сочі. А яхти олігархів цілий рік базуються в Середземному морі... І ось у разі нових санкцій виходить халепа – за кордоном можуть заарештувати яхти, а порт Сочі взимку, м’яко кажучи, не краще місце для дорогих яхт», – заявив Клименко. За його словами, у цьому «санкційно-кліматичному контексті» Балаклавська бухта в Севастополі – ідеальне місце, у тому числі з точки зору особистої безпеки. Як відомо, там базується і морський прикордонний загін ФСБ – кораблі, причали, казарми, майстерні. Водночас розміщеній у Балаклаві прикордонній базі «раптом за особистим дорученням президента готують нову концепцію розвитку», зазначив експерт, додавши, що «в її основі реставрація існуючих і спорудження нових об’єктів, зокрема, «багатофункціонального громадського центру» і яхтового судноремонтного комплексу».

Читайте також: Знаменитий український генерал розповів, як змусити Росію піти з Донбасу

«У другій половині грудня 2017 всі прикордонні кораблі вже переведені з Балаклавської бухти в головну бухту Севастополя. І приткнулися хто де, як бідні родичі, тому що у зв’язку з передислокацією морської прикордонної охорони виник дефіцит причальних стінок... Частину з них, і чималу, займають військові трофеї – кораблі ВМСУ...Все зрозуміло. І ніякої геополітики. Забирайте ваш металобрухт, бо він займає багато місця, якого не вистачає для кораблів морської охорони, тому ще в Балаклаві тепер будуть базуватися яхти російської «еліти», – написав Клименко.

Як повідомлялося, російський президент заявив 11 січня про наміри передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму. За словами Путіна, ця «техніка перебуває в жалюгідному стані».

Читайте також: Bloomberg розповіло про реакцію російських олігархів на загрозу включення їх в «чорний список»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:55 :45