Новини » Політика 13 січня, 2018, 19:51
Юрій Шухевич: Якби була нагода, поляки з Росією поділили б нас по Збручу і зараз

Поляки при попередній владі менше висловлювалися щодо претензій до України, були більш дипломатичними, але завжди про це подумували. Вони б поділили нас по Збручу з Росією, якби зараз була така нагода.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив народний депутат Радикальної партії Олега Ляшка, політв'язень, син Романа Шухевича Юрій Шухевич.

«Згадаймо історію: вони з Росією нас ділили по Дніпру за Андрусівським перемир'ям, але минув якийсь час і ця ж Росія розділила Польщу з Пруссією та Австрією.

Настало ХХ століття і вони нас знову поділили з «червоною» Росією по Збручу. Але знову минуло 20 років і ця ж «червона» Росія актом Молотова- Ріббентропа поділила разом із Німеччиною Польщу. Ну а ви думаєте, вони б не поділили нас сьогодні по Збручу з Росією, якби така нагода була? Безумовно, поділили б», – переконаний Шухевич.

Зокрема, за його словами, поляки при попередній владі менше висловлювалися щодо претензій до України, були більш дипломатичними, але завжди про це подумували. Вони, міркує гість програми, попри все розуміють, що Україна їм, як щит перед загрозою Москви.

«Поляки люблять з Росією воювати, але завжди, коли справа доходила до України, то вони знаходили спільну мову і вривали «свій» кусок. І всі ці розмови, мовляв ми – «щит» від Росії, залишилися б розмовами. І відсунули б вони свою «адвокатську практику», – сказав дисидент.

Читайте також, Україна і Росія: Прогнози на 2018 рік

Окрім цього, пан Шухевич вважає, що Польщі нагода поділити Україну з Росією може трапитись. Тому українці мають бути готові до цього, а не заспокоювати себе різними казками, мовляв Польща є нашим адвокатом.

«Європа не захищала нас, коли ми стікали кров'ю в боротьбі з більшовизмом. Європа ні слова не сказала на наш захист у 32-33-ті роки Голодомору і у Другій світовій війні про нас не згадувала. А тепер хіба Європа іншою стала? Вона ще гірша у цьому стосунку. Це також треба усвідомити і нічого страшного в цьому нема. Страшне є тоді, коли ми до цього не готові», – підсумував Шухевич.

Читайте також: У Польщі новий уряд, але старі проблеми: що зміниться у відносинах з Україною

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 06:46 :53