субота, 13 січня, 2018, 18:29 Світ
У Берліні пройшла акція на підтримку кримських татар
Акція на підтримку кримських татар у Берліні. Фото: Укрінформ
Акція на підтримку кримських татар у Берліні. Фото: Укрінформ

Перед Посольством РФ у Берліні в суботу пройшла акція на підтримку кримських татар. Її учасники також вимагали звільнення інших в’язнів Кремля, серед яких і кореспондент Укрінформу Роман Сущенко.

Ініціатор та організатор пікету – Форум російськомовних європейців, один із лідерів якого – російський соціолог, який живе у Німеччині, Ігор Ейдман – розповів кореспондентові Укрінформу про те, що акцію планували давно.

«Ми, хоч нас і небагато, вважаємо своїм обов’язком показати, звичайно, не російському посольству, якому наплювати, а німцям, які бачать нас, що ситуація безпрецедентна, про неї не можна забувати; тему потрібно постійно піднімати, у тому числі, у переговорах з російською владою, та вимагати звільнення політичних ув’язнених кримськотатарських, звільнення Криму від російської окупації та припинення національних репресій проти кримськотатарського народу», – сказав Ейдман.

Двоюрідний брат Бориса Нємцова називає те, що відбувається з кримськими татарами, «абсолютно безпрецедентною, навіть для нашого важкого і жорстокого часу, ситуацією повзучого геноциду», коли націю позбавили усіх її законних прав, які вона має за всіма міжнародними конвенціями, у тому числі про захист прав корінних народів.

Цілий народ в Європі зазнає національної дискримінації: людей викрадають, вбивають, знаходять потім їхні спотворені трупи; людей саджають до в’язниці за політичні переконання, людям забороняють фактично навіть культурно-спортивні заходи – «все сприймається російською окупаційною владою і російською охранкою як спроби сепаратизму, спроби відокремити Крим від Росії, незаконно при цьому захоплений», – говорить Ейдман.

А Європа, Німеччина неначе не помічають, підкреслює експерт. «Це абсолютно обурлива тема, яку необхідно підняти, ткнути ситих європейців у те, що відбувається у них під носом», – пояснює він, чому Форум російськомовних європейців вирішив організувати пікет.

Сам Форум організувався у серпні-вересні та був зареєстрований наприкінці минулого року. Окрім його членів в акції взяли участь українські та німецькі активісти.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 14:02 :44